Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Smilen Mljakow: Oni nie mają kasy na Lozano

Smilen Mljakow: Oni nie mają kasy na Lozano

Bułgar występujący w zespole Domex Tytan AZS Częstochowa, śledzi na bieżąco informacje w bułgarskiej prasie. Wie, że media spekulują na temat objęcia funkcji trenera kadry Bułgarii przez Raula Lozano.

Mljakow, który nie gra obecnie w kadrze swojego kraju, czyta na bieżąco bułgarskie serwisy. W nich wymienia się Raula Lozano wśród kandydatów na trenera reprezentacji Bułgarii. Zawodnik jest jednak dość sceptycznie nastawiony do tych informacji. – Średnio w to wierzę – powiedział Mljakow. – Co prawda nasze media spekulują na ten temat od dawna, ale Raul Lozano to osoba, która ma wyrobioną markę na światowej arenie. Pracował cztery lata z Polakami, doprowadził ich do wicemistrzostwa świata. Nasza federacja nie ma tylu pieniędzy ile chciałby zarabiać były trener Polaków.

Wśród kandydatów wymienia się jeszcze dwa nazwiska, Aleksandra Popowa, trenera, który prowadzi obecnie CSKA Sofia a także Radostina Stojczewa, szkoleniowca Itasu Diatec Trento. – Poza nimi nie ma poważnych kandydatów – uważa Mljakow, który dodaje jednak, że federacja nie bardzo chce postawić na kogoś z tej dwójki. – Wychowałem się w CSKA Sofia, wiem jak wygląda praca w tym klubie. Zarówno trener Popow, jak i Stojczew to silne osobowości, zbyt silne jak na bułgarską federację – dodał z lekkim uśmiechem gracz z Częstochowy.Co Mljakow miał na myśli mówiąc o silnych osobowościach? – Nasza federacja lubi podporządkować sobie trenera, a jestem pewien, że zarówno Stojczew, jak i Popow nie pozwoliliby sobą rządzić – uważa Mljakow. – Dlatego mówiąc pół żartem, pół serio nie zdziwię się, jak na stanowisku pierwszego trenera pozostanie ostatecznie… Martin Stojew – zakończył dość zaskakująco Mljakow.

* Anna Więcek (Świat Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved