Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mistrzostwa Świata w Bielsku-Białej?

Mistrzostwa Świata w Bielsku-Białej?

Taką wizję ma Bogdan Dubiel, bielski radny, który chce, żeby stolica Podbeskidzia rozpoczęła starania o organizację Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn w 2014 roku. Niewykluczone, że tak się stanie.

Pomysł na pierwszy rzut oka może wydawać się niedorzeczny, ale jak przekonuje bielski rajca wcale nie pozbawiony szans na powodzenie. Pomijając tradycje siatkarskie jakie ma Bielsko-Biała, to do 2014 roku jeszcze kawał czasu. Można go odpowiednio wykorzystać i stać się jednym z organizatorów rozgrywek turniejowych.

Właśnie władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej podpisały umowę w sprawie organizacji tej prestiżowej imprezy z Międzynarodową Federacją Siatkówki. Jest już pewne, że nasz kraj będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w 2014 roku. Dlaczego więc nie rozpocząć starań, żeby jednym z miast-gospodarzy nie zostało Bielsko-Biała – zastanawia się Bogdan Dubiel. – Do mistrzostw jest sporo czasu, a miasto z tego co wiem jeszcze w tym roku rozpocznie budowę dużej hali wielofunkcyjnej, w której mogłaby się odbywać ta międzynarodowa impreza.Wprawdzie ustalenia przewidują, że Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn mają się odbywać w sześciu miastach (drużyny rywalizują w sześciu grupach), ale w turnieju rozgrywanych jest 104 spotkań, czyli sporo. Ponadto okazuje się, że wcale nie jest tak, iż obligatoryjnie mecze muszą się odbywać tylko w sześciu ośrodkach. Przykładowo gospodarze najbliższych mistrzostw – Włosi tak zorganizowali turniej, że rywalizacja będzie się odbywała w dziesięciu miastach.

Zdaniem Bogdana Dubiela, biorąc wszystkie te czynniki pod uwagę, fakt, że miasto będzie dysponować nowoczesnym obiektem sportowym oraz zapleczem treningowym w postaci hal siatkarskich na Widoku i BKS, Bielsko-Biała nie jest bez szans na sukces w staraniach o organizację mistrzostw.

Czy się uda? Optymizmu i zapału radnego nie podziela prezydent Jacek Krywult. Bielski włodarz zwraca uwagę, że PZPS nie ogłosił jeszcze jakie kryteria trzeba spełnić, żeby zostać gospodarzem rozgrywek. Nie wykluczył jednak, że stolica Podbeskidzia wystartuje w wyścigu do organizacji tej międzynarodowej imprezy siatkarskiej.

* Tekst pochodzi z portalu www.super-nowa.pl

źródło: super-nowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved