Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Inauguracja dla Pilanek

II liga: Inauguracja dla Pilanek

Siatkarki drugiej drużyny pilskiego Farmutilu pokonały 3:1 Skarpę Toruń w inauguracyjnym spotkaniu II ligi kobiet. Podopieczne Andrzeja Zapaśnika udowodniły, że mobilizacją i wolą walki można pokonać faworyzowane drużyny.

Pierwszy set sobotniego spotkania od początku układał się pomyśli siatkarek Farmutilu. Młode pilanki szybko uzyskały kilkupunktową przewagę. W tym okresie gry w zespole z grodu Staszica bardzo dobrze funkcjonował blok i gra w obronie, która umożliwiała wyprowadzenie skutecznych kontr, które efektywnymi a zarazem efektownymi atakami kończyła Martyna Wenglewska. Ambitnie walczące torunianki, co prawda były wstanie zmniejszyć przewagę gospodyń do jednego punktu. Jednak od stanu 16:15 podopieczne Andrzeja Zapaśnika wrzuciły wyższy bieg i pewnie wygrały pierwszą partię meczu 25:19.

Wydarzenia, które miały miejsce w pierwszej odsłonie spotkania nie zapowiadały sytuacji, która miała miejsce w drugim secie. Obraz gry uległ zmianie o 180 stopni. Siatkarki Skarpy od początku narzuciły pilankom swój styl gry, z którym gospodynie nie mogły sobie poradzić. W zespole Farmutilu zaczęło szwankować przyjęcie, które uniemożliwiło wyprowadzenie skutecznych akcji. Pilanki przede wszystkim miały olbrzymie problemy na lewym skrzydle, gdzie praktycznie po każdym ataku piłka zatrzymywała się na górnej taśmie. Co prawda trener Andrzej Zapaśnik próbował zmienić niekorzystną sytuację dokonując licznych zmian. Jednak nowo wprowadzone siatkarki nie były w stanie zatrzymać torunianek, które z każdą akcją grały, co raz lepiej. Tym samym druga partia meczu padła łupem Skarpy, 25:15.

Trzeci set jak się później okazało miał decydujący wpływ na losy sobotniego spotkania. Mniej więcej do połowy seta obie drużyny grały punkt za punkt. Żaden z zespołów nie osiągnął większej przewagi niż dwa punkty. Dopiero w środkowej części trzeciej partii przyjezdnym udało się odskoczyć na kilka punktów. W tym okresie gry po stronie toruńskiej świetnie funkcjonowała gra środkiem. Praktycznie każdy atak kończył się zdobyciem punktu przez siatkarki Skarpy. W końcówce seta pilankom udało się odrobić częściowo straty. Jednak to torunianki miały piłkę setową przy stanie 22:24, ale jej nie wykorzystały podobnie jak następnej. W tym momencie podopieczne Andrzeja Zapaśnika zanotowały serię czterech zdobytych punktów pod rząd, która umożliwiła im odniesienia zwycięstwa w trzeciej partii.

Czwarty set był już formalnością pilanki od początku do końca kontrolowały przebieg gry, poprawiając przede wszystkim przyjęcie, co dało większe pole do popisu rozgrywającej Agacie Wojtasik, która bez problemów rozrzucała toruński blok. Tak, więc czwarta odsłona meczu nie obfitowała w wielkie emocje kończąc się zdecydowanym zwycięstwem gospodyń. Tym samym siatkarki z grodu Staszica w imponujący sposób rozpoczęły rozgrywki II ligi kobiet. Na szczególne wyróżnienie w tym spotkaniu zasłużyły Agata Wojtasik, która brylowała na rozegraniu oraz Martyna Wenglewska, która skończyła prawie każdą piłkę, która otrzymała od wyżej wspomnianej.

Farmutil II Piła – Skarpa Toruń 3:1

(25:19, 15:25, 26:24, 25:18)