Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Copa America 2008: Kubańczycy pokonali Brazylijczyków

Copa America 2008: Kubańczycy pokonali Brazylijczyków

W meczu finałowym Copa America 2008 reprezentacja Kuby pokonała Brazylię. Kubańczycy potrzebowali do tego pięciu wyczerpujących setów. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Wenezueli.

Już po pierwszym secie można było prorokować, że spotkanie Kuby z Brazylią szybko się nie skończy. Gra na przewagi i wygrana 26:24 dała motywację Kubańczykom do walki w kolejnych setach. Jednak w drugiej partii dominowali siatkarze Bernardo Rezende i wygrali 25:19. Kolejne sety to wygrywanie na przemian obu ekip. W czwartym secie Brazylijczycy wygrali bardzo wysoko 25:16 i wydawało się, że w tie-breaku pójdą za ciosem. Było to mylne wrażenie. Od początku świetnie zagrali rywale z Kuby i zwyciężyli pewnie 15:9.

Kuba – Brazylia 3:2

(26:24, 19:25, 25:22, 16:25, 15:9)

Składy:

Brazylia: Bruno, Murilo, Rodrigao, Éder, André, Dante, Sergio (libero) oraz Daniel i Vissoto

Kuba: Leon, Camejo, Cepeda, Simon, Hierrezuelo, O. Camejo, Leiva (libero) oraz Estarda, Dalmau, Bell i Ferrer

Zdecydowanie mniej emocji było w pojedynku o trzecie miejsce Copa America 2008. Wenezuelczycy dominowali w każdym z trzech setów. Prowadzili grę od początku do końca według swojego rytmu, co było szczególnie widoczne w dwóch ostatnich partiach. Wygrali w nich w takim samym stosunku punktów 25:16.

Wenezuela – Argentyna 3:0

(25:19, 25:16, 25:16)

Składy:

Wenezuela: Andy, Luis, Ronald, Carlos, J. Carlos, Cadeno, Leiva (libero) oraz Jhonder, Ismel, Deivis i Thomas

Argentyna: Filardi, Gonzáles, Ocampo, Macor, Imhoff, Garcia, Meana (libero) oraz Uriarte, Conte, Hernandez i Quiroga