Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Politechnika ponownie lepsza od Trefla

Politechnika ponownie lepsza od Trefla

W meczu o piąte miejsce III Memoriału Zdzisława Ambroziaka drużyna AZS Politechniki Warszawskiej pokonała Trefl Gdańsk 3:0. Nie udał się więc gdańszczanom rewanż po wczorajszej porażce.

Walka obu zespołów była zdecydowanie bardziej zacięta i wyrównana niż wczoraj. W pierwszym secie wyrównany stan utrzymywał się do połowy partii. Obie drużyny skutecznie atakowały, a dobre przyjęcie pozwalało rozgrywającym na kombinacyjną grę. Po asie serwiowym Wojciecha Winnika Trefl wyszedł na prowadzenie 11:9, ale ta przewaga szybko została zniwelowana. Przy stanie po 14 w szeregi gdańszczan wstąpiła niemoc. Jarosław Stancelewski i Bojan Janic nie potrafili skończyć ataku, błędów nie ustrzegli się również przyjmujący. Po złym przyjęciu Janica i nieporozumieniu w drużynie Trefla, AZS PW wyszedł na prowadzenie 20:14. Goście wydawali się rozbici, a kolejne nieudane akcje pokazywały, że nie mają szans na wygranie tej partii. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:18 dla gospodarzy, a ostatni punkt zdobył bardzo dobrze spisujący się w tym spotkaniu Janusz Gałązka.

Początek drugiej odsłony wyglądał niemal bliźniaczo do poprzedniej. Tym razem akademicy włączyli swój drugi bieg trochę wcześniej. Po szczęśliwym asie Krzysztofa Kocika Trefl wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, ale po chwili najpierw Gałązka, a po nim Bartłomiej Neroj nie dali szans gdańskim przyjmującym. Atak Janica w siatkę i udana kontra Serhiya Kapelusa dały akademikom kolejne dwa punkty i prowadzenie 12:8. Wydawało się, że ta strata podetnie skrzydła gościom, ale ci pokazali charakter. Po skutecznych atakach Łukasza Kadziewicza Trefl doszedł przeciwnika na jeden punkt (16:17), chwilę później bardzo dobrą zagrywką do remisu doprowadził Kocik. Gdy od stanu po 19 Politechnika zdobyła cztery kolejne punkty, głównie dzięki błędom własnym gdańszczan, trener Wojciech Kasza zmienił rozgrywającego i na boisku pojawił się Łukasz Kruk. Wtedy po raz kolejny goście poderwali się do walki i trójblokiem zatrzymali atak Andrzeja Skórskiego, a Wojciech Szczurowski zagrywką, która zatańczyła na taśmie zaskoczył warszawskich przyjmujących (23:23). Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Radosław Rybak. Atakujący gospodarzy skończył dwa ważne ataki, co dało jego drużynie dwie piłki setowe. Wykorzystali drugą – efektowny podwójny blok na Kadziewiczu zakończył tę partię wynikiem 26:24.

Trzeciego seta w zespole Trefla rozpoczął Artur Ratajczak, który początkowo miał zmienić Łukasza Kadziewicza, jednak niegroźny uraz Jarosława Stancelewskiego wymusił inną zmianę. Gdańszczanie ponownie nie oddawali pola. Po skutecznym kontrataku Kocika i kolejnym asie Winnika goście prowadzili 8:5. Ponownie zaczęli jednak popełniać błędy. Podwójne odbicie sędziowie zauważyli u Kruka, po chwili Szczurowski nadział się na warszawski blok, a Neroj zagrał asa i warszawiacy nie tylko odrobili straty, ale wyszli na prowadzenie 10:9. Po złych przyjęciach zagrywki Rybaka gdańszczanie stracili kolejne dwa punkty (12:15). Po stronie gości ładne ataki Kadziewicza czy Kocika przeplatały się z poważnymi błędami, głównie w przyjęciu. Gdy Gałązka po raz kolejny zaserwował asa na 18:14 wydawało się, że jest po meczu. Jednak zawodnicy Trefla ponownie rzucili się do odrabiania strat. Blok Kadziewicza na Karolu Kłosie zmniejszył przewagę akademików do jednego punktu (20:19). Wtedy znowu do akcji wkroczył Rybak, który atakował skutecznie mimo potrójnego bloku oraz kończył ważne kontry. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:22 dla Politechniki, która wygrała spotkanie 3:0 i zajęła piąte miejsce w III Memoriale Zdzisława Ambroziaka.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano warszawskiego libero – Roberta Milczarka.

JW Construction Osram PW – Trefl Gdańsk 3:0

(25:18, 26:24, 25:22)

JW Construction Osram PW – J. Gałązka, K. Kłos, R. Rybak, S. Kapelus, A. Skórski, B. Neroj, R. Milczarek (libero) oraz K. Kvasnicka

Trefl Gdańsk – W. Winnik, B. Janic, J. Bednaruk, Ł. Kadziewicz, J. Stancelewski, K. Kocik, W. Chełmiński (libero) oraz W. Szczurowski, Ł. Kruk i A. Ratajczak