Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Pewne zwycięstwo Czarnych Radom

II liga: Pewne zwycięstwo Czarnych Radom

fot. archiwum

W meczu inaugurującym rozgrywki II ligi mężczyzn w 4. grupie siatkarze WKS Czarnych Radom pokonali pewnie ekipę AZS Politechniki Krakowskiej 3:0.

W pierwszym secie gra była wyrównana jedynie w pierwszych minutach. Po podwójnym odbiciu w ekipie Politechniki gospodarze wyszli na prowadzenie 5:3. Błędy w ekipie z Krakowa bardzo pomagały Czarnym Radom. Po kolejnej pomyłce – tym razem autowym ataku – było już 10:6, a o czas poprosił trener Politechniki. W kolejnych minutach jeszcze lepiej szło gospodarzom. Atak Szumielewicza wyprowadził Czarnych na prowadzenie 15:9. Od stanu 16:9 siatkarze Politechniki Krakowskiej odrobili trzy punkty z rzędu i o czas poprosił trener Jacek Skrok . Uspokoiło to grę gospodarzy, którzy doprowadzili do wygranej 25:19.

 

W drugim secie obie ekipy walczyły równo zdecydowanie dłużej. Na dwupunktowe prowadzenie 9:7 Czarni wyszli po ataku Szumielewicza. W połowie seta gospodarze wyszli na trzypunktowe prowadzenie, które udało im się utrzymać do końcówki seta, a ostatecznie zwyciężyli 25:21. 

Trzecia partia od początku należała do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 6:3 po ataku ze środka. Przy stanie 8:4 o czas poprosił trener Politechniki Krakowskiej i po tej krótkiej przerwie jego podopieczni odrobili trzy punkty z rzędu. Po ataku Kamila Gutkowskiego tracili do rywali tylko jeden punkt. Nie podcięło to skrzydeł Czarnym, którzy szybko wzięli się do pracy. As serwisowy Michała Dolińskiego wyprowadził ich na bezpieczne prowadzenie 17:10. Nieporozumienie w ekipie Politechniki, następnie podwójny blok Czarnych dał im wysoki wynik 21:10. Trzeciego seta Radomianie wygrali 25:14, a cały mecz 3:0.

 

Czarni Radom – Politechnika Krakowska 3:0

(25:19, 25:21, 25:14)

 

Składy:

Czarni : Doliński, Fryszkowski, Bucki, Szumielewicz, Słomka, Staniec, Biliński (libero) oraz Amanowicz

Politechnika : Bławat, Gutkowski, Laskowski, Dzierwa, Borkowski, Płaza, Mrozowski (libero) oraz Szymczak, Śrutowski, Poprawa

 

Zobacz także:

Wyniki i tabela II ligi mężczyzn gr.4

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved