Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Kto nie wygrywa 3:0…

II liga mężczyzn: Kto nie wygrywa 3:0…

…ten przegrywa 2:3. I tak było tym razem. Warta Działoszyn przegrywała już 0:2 z Delic-Polem Norwid Częstochowa, ale potrafiła podnieść się z kolan i cieszyć się ze zwycięstwa na inaugurację rozgrywek.

Sekcja siatkówki w Działoszynie funkcjonuje od czterech sezonów. Przed piątym został wymieniony prawie cały skład. We wrześniu Warta brała udział w kilku sparingach i turniejach towarzyskich. Większość meczów wygrała. Jednak w sezonie ligowym, podobnie jak rok temu, w spotkaniu inauguracyjnym działoszynianie trafili na silną ekipę Delic-Polu. Bilans spotkań tych drużyn był korzystny dla częstochowian. Warta wygrała zaledwie jeden raz, w ubiegłym sezonie na wyjeździe. Tak więc kibice nie robili sobie dużych nadziei, jednak w sobotę rozegrało się niezwykle emocjonujące spotkanie.

W pierwszym secie było wyraźnie widać przewagę drużyny z Częstochowy. Goście pewnie wygrali do 19. Druga partia była o wiele bardziej wyrównana. Warcie udało się nawet zbudować trzypunktową przewagę (15:12), ale w tym momencie obniżyli jakość gry. Słabe zagrywki były dokładnie przyjmowane przez siatkarzy Delic-Polu i bezlitośnie wykorzystywane. Warta przegrała do 21, ale ten set mógł zapowiadać, że nie wszystko w tym meczu jest stracone. Impulsem do walki w trzeciej partii okazały się zagrywki Michała Słomczyńskiego i Damiana Pilarczyka oraz ataki ze środka Przemysława Słomczyńskiego , które przy ofiarnej grze w obronie dały dziewięciopunktową przewagę (19:10). Widać było także lepsze zrozumienie z rozgrywającym Patrykiem Spychałą , który chwilami idealnie, w ułamku sekundy wystawiał piłkę Przemysławowi Słomczyńskiemu , a ten wykorzystywał swoje 201 cm wzrostu. W tym secie gospodarze rozgromili częstochowian do 15. Czwarty set miał podobny przebieg. Ponownie kluczem do zwycięstwa okazały się atomowe zagrywki Michała Słomczyńskiego i Damiana Pilarczyka . A głównym bohaterem po raz kolejny został Przemysław Słomczyński , dokładając do swoich ataków znakomitą grę na siatce. Wprawdzie w końcówce seta Delic-Pol włączył jeszcze wszystkie rezerwy, próbując dogonić przeciwnika asami serwisowymi i mocnymi atakami, ale ostatecznie gospodarze wygrali do 22. Tie-break to od początku świetna gra ekipy z Działoszyna. Przy zmianie stron było 8:4 dla Warty. Potem efektowna, dwójkowa akcja – atomowa zagrywka zaledwie 19-letniego Damiana Pilarczyka i siatkarski gwóźdź Michała Słomczyńskiego z przechodzącej piłki. Po ostatnim gwizdku sędziego to właśnie trener Zdzisław Olejnik , zawodnicy Warty i działoszyńska publiczność mogli cieszyć się ze zwycięstwa 15:11 w tie-breaku i 3:2 w całym meczu.

Warta Działoszyn – Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:2

(19:25, 21:25, 25:15, 25:22, 15:11)