Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Cuprum Lubin kontra Karol Hachuła

II liga: Cuprum Lubin kontra Karol Hachuła

Na inaugurację sezonu do Lubina przyjechał Orion Sulechów, w którym pojawił się w tym sezonie Karol Hachuła. To głównie dzięki niemu goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa po pięciosetowym horrorze.

Atakujący Oriona miał w tym meczu tzw. "dzień konia" kończył niesamowicie dużo piłek, a gospodarze zatrzymali go po raz pierwszy dopiero w trzecim secie.

Zawodnicy Cuprum zaczęli mecz dosyć nerwowo co szybko odbiło się na wyniku. Sulechów szybko zbudował kilkupunktową przewagę i nie oddał jej już do końca.

Drugi set rozpoczęli znakomicie miejscowi. W pewnym momencie uzyskali nawet siedmiopunktową przewagę (14:7), ale wtedy w polu zagrywki gości pojawił się rozgrywający Piotr Haładus . Kibice na trybunach przecierali oczy, bo z wypracowanej przewagi nagle nie pozostało nic, na tablicy widniał remis (14:14). Dopiero skuteczny atak Grzegorza Sosińskiego przerwał festiwal punktowy gości. Jednak ta seria straconych punktów tak rozbiła miejscowych, że nie mogli pozbierać się już po tym do końca tego seta i to goście prowadzili w meczu 2:0.

W trzecim secie trener Cuprum, Piotr Szarejko , dokonał trzech zmian w składzie, na boisku pojawili się Piotr Buko, Jerzy Zwierko i Paweł Płotnicki , to oni odmienili losy tego spotkania. Cuprum wygrało dwa kolejne sety i tak na dobry początek kibice od razu mieli okazję obejrzeć pięciosetowy pojedynek.

Set od początku toczył się punkt za punkt, żadnemu zespołowi nie udało się wywalczyć większej przewagi. Dopiero gospodarze odskoczyli w końcówce na dwa punkty (13:11). Jednak wtedy fatalny błąd popełnił doświadczony Zwierko i tablicy był remis po 13. Gospodarze za chwilę mieli jednak piłkę meczową, ale ich atak został podbity, a kontra w wykonaniu Karola Hachuły była skuteczna. Po dwóch błędach miejscowych w ataku Orion zdobywa 15 i 16 punkt, zdobywając tym samym dwa cenne punkty na wyjeździe.

MKS Cuprum Lubin – Orion Sulechów 2:3

(18:25, 20:25, 25:22, 25:21, 14:16)

Cuprum Lubin: Marcin Kozar, Bartłomiej Wojnowski, Grzegorz Sosiński, Marcin Oczkowski, Damian Dykas, Adam Pietrzak, Rafał Malec (libero) oraz Jerzy Zwierko i Piotr Buko i Paweł Płotnicki

Orion Sulechów: P. Borkowski, M. Karbowiak, P. Haładus, J. Pudzianowski, M. Olejniczak, K. Hachuła, B.Odwarzny (libero)