Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Świetna inauguracja w wykonaniu Organiki Łódź

I liga: Świetna inauguracja w wykonaniu Organiki Łódź

Ekipa KS Prokonstal Piast Szczecin nie okazała się dla zespołu beniaminka ligi - KS Organiki Budowlanych Łódź trudnym rywalem. Łodzianki zwyciężyły pewnie 3:0.

Pierwszego seta siatkarki z Łodzi rozpoczęły od mocnego uderzenia i po ataku Agnieszki Wołoszyn prowadziły 3:0. Chwilę później w siatkę zaatakowała Sachmacińska i gospodynie prowadziły 5:1. Później nastąpiła seria punktów dla ekipy ze Szczecina i po błędzie w przyjęciu Katarzyny Ciesielskiej , traciły już tylko jeden punkt. Siatkarkom Organiki udało się ponownie zdobyć kilkupunktowe prowadzenie. Atak Jaszewskiej dał im 11 punkt i przewagę 11:7. W połowie seta Małgorzata Niemczyk zablokowała Justynę Sachmacińską i łodzianki prowadziły wysoko 15:10. Zawodniczki Piasta zdołały zbliżyć się na dwa punkty po bloku na Karolinie Wiśniewskiej , jednak ich radość nie trwała długo. Po błędzie w przyjęciu Sachmacińskiej gospodynie prowadziły 21:15. Pierwszego seta zakończyło nieporozumienie w ekipie przyjezdnych.

Drugi set rozpoczął się od lepszej gry szczecinianek. Po bloku na Jasińskiej prowadziły 4:2. Łodziankom udało się wyrównać na 7:7 po ataku Agnieszki Wołoszyn . Od tego momentu na boisku zaczęły dominować gospodynie. Po kiwce Agnieszki Wołoszyn Organika prowadziła już 15:11. Od tego stanu łodzianki zdobyły pięć punktów pod rząd i w końcówce prowadziły pewnie 20:11. Rywalki zdołały jeszcze odrobić kilka punktów przed zakończeniem seta. Przy stanie 20:15 o czas poprosił jeszcze trener Jacek Pasiński , a jego podopieczne wygrały drugą partię 25:18.

Trzeci set wydawał się najbardziej wyrównanym. Łodzianki rozpoczęły wprawdzie od prowadzenia 3:1 po ataku Sylwii Jasińskiej , jednak szybko przeciwniczki doprowadziły do wyrównania. Blok na Jasińskiej dał Piastowi prowadzenie 12:11, ale chwilę później na jednopunktowe prowadzenie wyszły gospodynie. Po punktowej zagrywce Małgorzaty Niemczyk Organika prowadziła 16:14. Kiedy na zagrywce pojawiła się Karolina Wiśniewska łodzianki mogły się tylko cieszyć, gdyż dzięki tej zawodniczce wyszły na wysokie prowadzenie 22:15. Seta zakończył autowy atak Justyny Sachmacińskiej .

KS Organika Budowlani Łódź – KS Prokonstal Piast Szczecin 3:0

(25:17, 25:18, 25:17)

Składy:

Organika : Pluta, Jasińska, Jaszewska, Wiśniewska, Niemczyk, Wołoszyn oraz Ciesielska (libero) i Bednarek

Piast : Szydełko, Rzenno, Sachmacińska, Chojnacka, Sikora, Archangielska oraz Siwka (libero), Szymańska, Róg, Rolińska i Konkolewska