Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra i Resovia najbogatsze, ale czy najlepsze?

Skra i Resovia najbogatsze, ale czy najlepsze?

W nowym sezonie Skra i Resovia, czyli dwa najbogatsze kluby PlusLigi, będą dysponować budżetami na poziomie 9 mln zł. Reszta czołówki uzbierała "zaledwie" po 5-6 mln. Ale czy same pieniądze wystarczą do zdobycia tytułu?

Ile będzie kosztował tytuł mistrza Polski sezonu 2008/09? Okazuje się, że najbogatsi przeznaczyli na ten cel 8-9 mln zł. Pod względem możliwości finansowych Skra i Resovia zdominowały PlusLigę jeszcze przed startem rozgrywek, ale prezesi innych klubów twierdzą, że pieniądze same nie grają i zapowiadają zażartą walkę o detronizację bełchatowian.

W rozmowie z „PS” rozgrywający Asseco Resovii Paweł Woicki powiedział, że liczy na to, że Skra przegra więcej meczów niż w ostatnim sezonie i liga będzie bardziej wyrównana. Trudno w to jednak uwierzyć, skoro mistrz ma teraz większy budżet i szerszą kadrę, a przed rokiem nie dał nikomu najmniejszych szans.Większe fundusze pozwoliły ostatnio Skrze ogromne wzmocnienia, bo pozyskano Miguela Angela Falascę, Piotra Gacka, Marcina Możdżonka, Dawida Murka, Jakuba Jarosza czy Bartosza Kurka.

Najpoważniejszym zagrożeniem dla bełchatowian może być równie bogata i mądrze wzmocniona Resovia. – Nie mieliśmy jeszcze zebrania zarządu, na którym zostaną określone cele na najbliższy sezon. Ale mamy tak dobrych zawodników, że oni sami muszą stawiać sobie za cel zdobycie mistrzostwa Polski. Rzeszów jest rozkochany w siatkówce i myślę że nawiążemy walkę ze Skrą – przekonuje wiceprezes Asseco Resovii Marek Karbarz. Problem tylko w tym, czy siatkarze z Rzeszowa wytrzymają presję, bo w odróżnieniu od doświadczonej Skry po raz pierwszy od bardzo dawna są faworytami rozgrywek. (…)

Nie można też zapominać o Treflu Gdańsk, który sprawił chyba najwięcej niespodzianek na rynku transferowym. Pozyskanie Łukasza Kadziewicza czy Bojana Janicia zrobiło na konkurencji wcale nie mniejsze wrażenie niż trzeci pod względem wysokości budżet w PlusLidze. (…)

Mają 7 mln euro

Większe budżety polskich klubów oznaczają także większe pieniądze dla gwiazd. Według nieoficjalnych informacji najwyższy kontrakt to w tej chwili około 1,2 mln zł rocznie brutto. Najlepsi zagraniczni siatkarze otrzymują przeciętnie 250 tys. euro. Na spore pieniądze liczyć też mogą reprezentanci Polski, bo w zeszłym sezonie gwiazdorzy Mlekpolu AZS zarabiali około miliona złotych. W porównaniu do ligi włoskiej nie jest to wcale mało, bo tam gwiazdy zarabiają 300-400 tys. euro, ale netto.

Kluby siatkarskie i sami zawodnicy nie mają się czego „wstydzić”, bo dla porównania najlepiej zarabiającym piłkarzem ekstraklasy jest legionista Inaki Astiz, który może zarobić w trakcie sezonu ponad milion złotych. W lidze koszykarskiej największy kontrakt ma David Logan, który otrzymał 500 tys. euro brutto za sezon.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved