Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Politechnika sparowała z Treflem

Politechnika sparowała z Treflem

Zespoły Trefla Gdańsk oraz AZS Politechniki Warszawskiej, które w niedzielę powalczą o piąte miejsce w Memoriale Z. Ambroziaka, rozegrały w sobotę trzysetowe spotkanie towarzyskie.

Początek spotkania zapowiadał wyrównaną walkę obu zespołów. Dwupunktowa przewaga gospodarzy utrzymywała się do stanu 12:10. Później błędy w ataku i przyjęciu zaczęli popełniać zawodnicy Trefla. Po autowym ataku Janica z szóstej strefy akademicy zwiększyli prowadzenie do czterech punktów (17:13). Skuteczne bloki pozwoliły gdańszczanom zbliżyć się do przeciwnika na jeden punkt, a po autowym ataku Teplinga na tablicy wyników widniał remis po 21. W zaciętej końcówce więcej opanowania a zwłaszcza większą skuteczność w ataku zaprezentowali warszawianie i to oni zwyciężyli w pierwszej partii 27:25.

Wydaje się, że ta przegrana końcówka podcięła skrzydła drużynie z wybrzeża. Drugi set rozpoczął się od mocnego uderzenia AZSu, który wzmocnił zagrywkę, czym kompletnie wybił z uderzenia przeciwnika. Po bloku na Winniku zawodnicy Politechniki wyszli na prowadzenie 6:1 i do końca partii powiększali już tylko przewagę. Nie pomogły zmiany w Treflu, przez warszawski blok nie mógł przebić się ani Janic, ani Winnik, w dalszym ciągu nie funkcjonowało przyjęcie, co skrzętnie wykorzystywali przeciwnicy. Po ataku Skórskiego seta wygrali gospodarze 25:15 i wiadomo było, że to oni są zwycięzcami tego spotkania.

Ostatnia partia była bliźniaczo podobna do poprzedniej. W zespole z Warszawy działało wszystko, w drużynie z Gdańska – prawie nic. Kolejne bloki, kolejno na Kociku i Kadziewiczu (8:3) odbierały chęć do gry podopiecznym trenera Kaszy. Gdy Neroj ustrzelił zagrywką Szczurowskiego na 18:12, a po chwili piłkę po jego zagrywce spadła po taśmie na plac gdańszczan, wiadomo było, że tej straty zawodnicy Trefla już nie odrobią. Seta atakiem ze środka zakończył Janusz Gałązka (25:16).

W niedzielny poranek obie drużyny spotkają się ponownie, tym razem w walce o piąte miejsce turnieju. Wtedy przekonamy się, czy dzisiejsza słaba dyspozycja Trefla to tylko wypadek przy pracy.

Trefl Gdańsk – JW. Construction Osram AZS PW 0:3

(25:27, 15:25, 16:25)