Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mistrzostwa Europy w Austrii i Czechach

Mistrzostwa Europy w Austrii i Czechach

Delegaci zebrani na 29. kongresie CEV zdecydowali, iż w 2011 roku o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu walczyć będą w Austrii i Czechach.

Kandydatura Austrii i Czech była jedną z pięciu. Ich oferta okazała się jednak lepsza od propozycji Francuzów, Duńczyków, Holendrów oraz Greków wraz z Bułgarami.

Prezydent Europejskiej Federacji Siatkówki, André Meyer, był niezwykle zadowolony z takiego obrotu spraw. Cieszę się, ponieważ chęć organizacji mistrzostw zgłosiło wiele państw, a ich propozycje były bardzo dobrze opracowane.Zadowolenia z decyzji delegatów nie krył Peter Kleinmann, prezydent austriackiej federacji. Ciągle jestem jeszcze zdenerwowany, ale cieszę się, że nasza propozycja wygrała. Mogę obiecać, że tak jak głosi motto organizowanego przez nas turnieju, zorganizujemy mistrzostwa w sercu Europy, aby siatkówka zagościła w sercach ludzi.

Równie optymistycznie wypowiadał się prezes czeskiej federacji, Antonin Lebl. Już teraz zaprasza i zapewniam, że zorganizujemy wielki turniej.

Walne zgromadzenie potwierdziło także organizację innych turniejów międzynarodowych. Mistrzostwa Europy Juniorów w 2010 roku odbędą się w Mogilewie i Bobruisku (Białoruś). Juniorki natomiast rywalizować będą w Zrenjaninie i Nišu (Serbia). Rok później Turcja zorganizuje Mistrzostwa Europy Kadetek i Kadetów (goszczące miasta nie są jeszcze znane), natomiast Mistrzostwa Europy Seniorek odbędą się we Włoszech (Monza) i Serbii (Belgrad).

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved