Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Drugie zwycięstwo Resovii

Drugie zwycięstwo Resovii

W drugim dzisiejszym pojedynku Memoriału Zdzisława Ambroziaka, Resovia Rzeszów po emocjonującym pięciosetowym spotkaniu pokonała AZS UWM Olsztyn 3:2.

Pierwszego seta od zagrywki rozpoczął Marcin Wika. W początkowej fazie seta, trwa zacięta walka punkt za punkt (5:5, 7:7). Dzięki udanemu atakowi Marcina Wiki to Resovia schodzi z jednopunktowym prowadzeniem na I przerwę techniczną. Złe przyjęcie po stronie olsztyńskiego AZS pozwala Resoviakom na objęcie prowadzenia (10:7). Drużyna Asseco popełnia coraz więcej błędów, których nie potrafią wykorzystać zawodnicy z Olsztyna. Nieudane przyjęcie zagrywki naprawia bardzo dobry atak Grzegorza Szymańskiego. Udana kiwka Grzyba i as serwisowy Szymańskiego dają znak pozostałym zawodnikom, że pora nadrabiać straty. Niestety na nic zdają się starania akademików. Coraz bardziej zarysowuje się przewaga Resovii, która schodzi na II przerwę techniczną przy stanie 16:13. Pierwszy punkt po przerwie, udanym atakiem zdobywa Marcin Wika. AZS popełnia coraz więcej własnych prostych błędów. Asem serwisowym popisuje się Bartosz Gawryszewski. O czas zmuszony jest poprosić Mariusz Sordyl. Na niewiele się to zdaje. Resoviacy zaczynają gromić AZS, który coraz częściej myli się w ataku. O drugi czas, przy stanie 22:15 prosi trener akademików. Olsztynianie zaczynają nadrabiać straty. Dwukrotnie udanym blokiem na Kaczmarku popisuje się Kowalczyk. Zryw AZS zatrzymuje udanym atakiem Paweł Papke, a seta kończy Marcin Wika (25:20)

Drugiego seta atakiem ze środka rozpoczęli zawodnicy Resovii. Walka punkt za punkt trwa do stanu 4:4. Wtedy blokiem Resovia skutecznie zatrzymuje AZS i osiąga przewagę 6:4, którą udanymi atakami odrabia Olli Kunnari (7:7). Błąd na zagrywce popełnia Stańczuk i to Resovia schodzi z jednopunktową przewagą na pierwszą przerwę techniczną. Kolejny fragment tego seta to koncertowa gra blokiem po obu stronach siatki. Najpierw zatrzymany zostaje Tomasz Józefacki, a następnie trzykrotnie udanie blokuje duet Kunnari- Kowalczyk (10:10). Kilka udanych akcji i Resovia zdobywa przewagę, którą bardzo szybko traci, nie radząc sobie w przyjęciu mocnej zagrywki Kowalczyka. Udane ataki Józefackiego sprawiają, że na drugą przerwę techniczną AZS schodzi z dwupunktowym prowadzeniem. Fantastyczna krótka Gawryszewskiego i ataki Papke, doprowadzają do remisu po 16. Dobra gra po stronie AZS-u, as serwisowy Siezieniewskiego i to Olsztyn obejmuje prowadzenie (19:17). Resovia skutecznie odrabia straty. O czas prosi Mariusz Sordyl. Błędy rzeszowian pozwalają odskoczyć Olsztynowi na kilka punktów. Asa dorzuca Jakub Oczka. Rzeszowianie „stanęli”. O czas prosi Ljubomir Travica. Jednak i to nie pomaga drużynie. Udany akcja AZS z szóstej strefy. O kolejny czas prosi trener Asseco (19:23). Józefacki blokuje Mitrovica. Seta udanym atakiem kończy Kowalczyk.

Pierwszy punkt w III secie zdobywa Józefacki. Na początku partii trwa wyrównana walka (4:4). Wywiązują się bardzo długie akcje, które wygrywa Resovia, zdobywając tym samym 3 punktowa przewagę (8:5). Po przerwie rzeszowianie kontynuują budowanie przewagi (11:5). Olsztynianie zaczynają odrabiać starty. Przy stanie 11:8, o czas prosi Ljubo Travica. AZS ambitnie dąży do wyrównania. Skuteczne kontry, mocna zagrywka Kunnariego i błędy Resovii doprowadzają do remisu po 12. O drugi czas prosi trener rzeszowian. Udane akcje Asseco pozwalają na budowanie przewagi (16:12). Przy stanie 18:12 o czas prosi Mariusz Sordyl. AZS-owi ciężko przychodzi zdobywanie punktów, które bardzo szybko oddaje przez proste błędy. Spadającą zagrywką zostaje „poczęstowany” Krzysztof Andrzejewski. Dobry blok Papke i jego udany atak kończą trzeciego seta 25:17.

Czwarty set rozpoczyna się od asa serwisowego Oczko. Trwa walka punkt za punkt do stanu 2:2. Długie akcje wspaniałym atakiem kończy Józefacki i AZS prowadzi 4:2. Bardzo dobre akcje po obu stronach sprawiły, że ten fragment seta stał na wysokim poziomie. Świetnymi zbiciami popisuje się Tomasz Józefacki i to akademicy prowadzą na pierwszej przerwie 8:5. Po przerwie po obu stronach pojawia się wiele błędów w polu zagrywki. AZS utrzymuje przewagę. Bardzo dobrze Kowalczyk blokuje Papke. O czas prosi trener Travica. Resovia popełnia coraz więcej prostych błędów. Na siatce zatrzymywany jest Paweł Papke, który zostaje zmieniony przez Oivanena. AZS schodzi na drugą przerwę techniczną z siedmiopunktowym prowadzeniem. Po przerwie zagrywkę psuje Kowalczyk. Olsztynianie zaczynają popełniać błędy w ataku. Jednak nadrabiają to skutecznym blokiem na Oivanenie. Na zagrywce pojawia się Marcin Wika, który śle asa. O czas prosi Sordyl (16:20). W antenkę atakuje Mitrović (16:22) i o czas tym razem prosi Travica. Ekipa Resovii popełnia błędy w ataku, co daje piłkę setową olsztynianom. Seta udanym blokiem na Wice, kończy Paweł Siezieniewski.

Pierwszą akcję tie-breaka wygrywa Asseco. Dziurę w bloku Olsztyna wykorzystuje Paweł Papke i Resovia osiąga przewagę, którą skrupulatnie buduje. Błędy popełniają Kunnari i Stańczuk. Przy stanie 8:2 następuje zmiana stron. Jeszcze przed wznowieniem gry o czas prosi Sordyl. Asa serwisowego śle Józefacki i AZS zaczyna odrabiać straty. Błędy zaczynają popełniać Resoviacy. Przy stanie 9:6 o czas prosi Ljubo Travica. Mimo bombowych ataków Kunnariego, Resovia cały czas utrzymuje trzypunktową przewagę. AZS ambitnie walczy do końca, ale mimo dobrych obron, akademicy nie wyprowadzają skutecznych ataków. Udany atak Rzeszowian kończy mecz (15:10).

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Paweł Papke.

Asseco Resovia Rzeszów – AZS UWM Olsztyn 3:2

(25:20, 20:25, 25:17, 18:25, 15:10)

Składy:

AZS UWM: Tomasz Kowalczyk, Wojciech Grzyb, Grzegorz Szymański, Olli Kunnari, Paweł Siezieniewski, Jakub Oczko, Krzysztof Andrzejewski (Libero) oraz Tomasz Józefacki i Tomasz Stańczuk.

Asseco Resovia: Bartosz Gawryszewski, Paweł Woicki, Marcin Wika, Paweł Papke, Michał Kaczmarek, Aleksandar Mitrović, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Mikko Oivanen i Ivan Ilić