Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Akademicy znów przebudowani

Akademicy znów przebudowani

fot. archiwum

Opolscy akademicy po rocznej przerwie powrócili do siatkarskiej II ligi. W pierwszym meczu sezonu zagrają przed własną publicznością z Czarnymi Rząśnia - jednym z faworytów do pierwszego miejsca w grupie.

Zespół Zbigniewa Rektora , jak co roku, przeszedł rewolucję kadrową: – Jesteśmy właściwie amatorami, zespół oparty jest na studentach, a nawet licealistach, a dla nich priorytetem jest nauka, i tak powinno pozostać – mówi Rektor . Zespół od tego sezonu występuje pod nową, długa nazwą – AZS KU PO Cementownia Odra Opole. – Cementownia Odra wspiera nas od kilku lat i dzięki jej pomocy mamy zapewnione podstawowe rzeczy do uprawiania siatkówki i jak zwykle bezcenna jest też pomoc Politechniki Opolskiej – zaznacza Rektor. W tym sezonie do zespołu dołączyło dwóch wychowanków MOS-u Opole: Dariusz Tkaczuk i Adam Parcej , ten pierwszy będzie grał w podstawowym składzie na pozycji libero: – Dostanie szansę sprawdzenia się. Obaj są jeszcze licealistami, to bardzo perspektywiczni zawodnicy – zaznacza Rektor. Do AZS-u przyszli także: Przemysław Jeton z Nowej Soli, Piotr Dobrowolski ze Zduńskiej Woli, Michał Bernyś z Gliwic, Damian Grabolus z Nysy. Do Opola po rocznej przerwie na występy w Wieluniu powrócili: Maciej Kęsicki i Tomasz Michalak .

 

Celem zespołu jest zajęcie miejsc 5.-6. – One gwarantują utrzymanie w lidze bez konieczności rozgrywania baraży. Każde miejsce wyższe od piątego będzie naszym sukcesem – mówi szkoleniowiec akademików.źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved