Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W Krakowie rusza II liga: Na początek derby

W Krakowie rusza II liga: Na początek derby

Z wysokiego "C" rozpocznie się drugoligowy sezon 2008/2009 na krakowskich parkietach. W sobotę, o godzinie 18, w hali Uniwersytetu Ekonomicznego, staną naprzeciw siebie zespoły AZS Skawa UEK i AZS AGH Wisły.

W obliczu wyjazdowych meczów męskiej drużyny AZS PK w Radomiu i siatkarek Wisły w Sosnowcu, uwaga fanów tej dyscypliny zapewne skupi się na derbowym pojedynku dwóch akademickich zespołów reprezentujących Stołeczne Miasto Królewskie, które rywalizują ze sobą w czwartej grupie II ligi kobiet. W sobotę, o godzinie 18, w hali Uniwersytetu Ekonomicznego, staną naprzeciw siebie zespoły AZS Skawa UEK i AZS AGH Wisły. Będą więc to akademickie derby Krakowa, które w poprzednim sezonie dostarczyły wielu emocji.

Oba kluby nie mogły narzekać na nudę w trakcie wakacyjnego okna transferowego. Zmiany jakie zaszły po stronie „ekonomistek” można śmiało nazwać rewolucją kadrową. Zespół opuściło osiem zawodniczek oraz trener Marek Zawartka. W jego miejsce zaproszono do współpracy Tomasza Klocka. Na grę w barwach UEK zdecydowały się Anna Kowalik (poprzednio Szóstka BlackRedWhite Biłgoraj), Sandra Ciszczoń (BKS Stal Bielsko-Biała), Katarzyna Sarlej, Magdalena Hawryła (obie MKS Andrychów), Dorota Bednarczuk (Płomień Sosnowiec), Katarzyna Madejska (MKS Dąbrowa Górnicza), Dorota Szymska (Armatura Kraków) i Edyta Góra.Nieco inaczej rysowała się w tym czasie przyszłość Wisły Kraków. Wszyscy fani krakowskiej siatkówki trzymali kciuki śledząc kolejne doniesienia z Reymonta. Te niestety nie napawały optymizmem. Ostatecznym efektem owych zawirowań jest było przesunięcie wyróżniających się zawodniczek drugiego zespołu do pierwszej kadry. Wraz z nimi przeszedł także trener – legenda tego klubu – Lesław Kędryna. Konsekwencją tego były oczywiście zmiany w drugim zespole, którego prowadzenia podjął się Zenon Matras.

Wszystkie te zmiany sprawiają, że ciężko wytypować faworyta tego spotkania. W ubiegłym sezonie AZS UEK tylko raz nie zdobył punktów na własnym parkiecie i stało sie to właśnie w pojedynku z Wisłą (1:3). Wziął za to jednak rewanż w rundzie rewanżowej wygrywając 2:3, po pamiętnym tie-breaku zakończonym wynikiem 28:30! Drużyny sparowały ze sobą dwa tygodnie temu, w mini-turnieju. Wtedy obie szóstki wystawione przez AZS Skawę pokonały Wiślaczki. Należy jednak pamiętać, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami i niebagatelną rolę odgrywa w nich także przygotowanie psychiczne. Jedno co można z pewnością powiedzieć o spotkaniu, to że po raz kolejny dostarczy ono wielu sportowych emocji.

Kadra AZS Skawa Uniwersytet Ekonomiczny Kraków:

rozgrywające:
Sandra Ciszczoń
Anna Kowalik

przyjmujące:
Edyta Góra
Katarzyna Madejska
Marta Mogilska
Dorota Szymska

atakujące:
Katarzyna Holocher
Katarzyna Sarlej

środkowe:
Dorota Bednarczuk
Katarzyna Durbas
Magdalena Hawryła

libero:
Edyta Małusecka

trenerzy:
Tomasz Klocek (I) oraz Przemysław Płaczek (II)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved