Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Pekpol Ostrołęka przed inauguracją II ligi

Pekpol Ostrołęka przed inauguracją II ligi

fot. archiwum

Już w najbliższą sobotę 27 września drużyna Pekpolu Ostrołęka rozpocznie zmagania w II Lidze. Na inauguracje sezonu podopieczni trenera Andrzeja Dudźca pojadą aż do odległego o 300km Pruszcza Gdańskiego na mecz z tamtejszym MKS-em. Czego można się spodziewać po zespole z Ostrołęki - do końca nie wiadomo.

Na początek przyjrzyjmy się transferom Pekpolu. W porównaniu z poprzednim sezonem w tym zobaczymy całkowicie odmienioną kadrę. Po zakończeniu rozgrywek 2007/2008 z drużyny odeszło wielu czołowych zawodników. Wśród nich byli m.in.: Kamil Starzewski (przyjmujący), Wojciech Iwanowicz (atakujący), Maciej Główczyński (środkowy) i Damian Kaniowski (libero). Natomiast z powodu kontuzji karierę zawodową zakończył środkowy Marcin Kasprowicz . W takiej sytuacji niewątpliwie musieli pojawić się w klubie nowi siatkarze. Tak też się stało. Do zespołu dołączyli: Robert Wykowski (przyjmujący, ostatnio Wilga Garwolin, pochodzi z Ostrołęki i występował już w Necie Ostrołęka kilka sezonów temu, teraz ponownie zagra w rodzinnym mieście), Janusz Ignaciuk (atakujący, DelicPol Norwid Częstochowa), Jakub Chodor (rozgrywający, AZS II Olsztyn), Karol Szczygielski (środkowy, Chemik Olsztyn), Grzegorz Białek (przyjmujący, również Chemik Olsztyn), Jakub Dzikuć (środkowy, SV Lohhof – Niemcy) i Piotr Ostrowski (przyjmujący/libero, AZS Politechnika Krakowska, podobnie jak Wykowski występował już niegdyś w Ostrołęce). W przygotowaniach do sezonu brali udział także juniorzy, którzy prawdopodobnie będą stanowić zaplecze zespołu. Wśród nich byli: Konrad Kananowicz, Mateusz Brzeziński, Cezary Małecki i Łukasz Kostrzewa .

 

Przygotowania przed ligą ASPS Pekpol rozpoczął już 4 sierpnia, lecz ze względu na wczesny termin 1 kolejki nie było to zbyt wiele czasu. Zespół trzeba było budować od nowa, ponieważ zawodnicy kompletnie nie byli ze sobą zgrani. Nie było to tym bardziej łatwe, gdyż na pierwszych treningach brakowało jeszcze kilku graczy, a w trakcie dalszych przygotowań kilku zawodników narzekało na drobne urazy. Przedsezonowe sparingi Pekpolu miały bardzo odmienny przebieg. Bardzo dobra gra przeplatała się ze słabszą postawą, widać tez było brak zgrania składu i niedoświadczenie wielu zawodników. Na początek Pekpol dwukrotnie w ciągu jednego dnia pokonał faworyzowany Ślepsk Augustów. Następnie drużyna rozegrała dwa sparingi z Ósemką Siedlce. Mecz na wyjeździe zakończył się nietypowym remisem 2:2, natomiast rewanż na własnym boisku przegraną po tie-breaku. Następnie przyszedł czas na rozegramy w Ostrołęce turniej „Pamiętamy o Arku Gołasiu". Podczas niego Pekpol Ostrołęka zanotował zwycięstwo i porażkę z AZS II Olsztyn oraz przegraną w słabym stylu z Wilgą Garwolin. Teraz pozostaje już tylko czekać na inauguracje sezonu. 

Odeszli:

Kamil Starzewski, Michał Zalewski, Wojciech Iwanowicz, Marcin

Kasprowicz, Maciej Główczyński, Damian Kaniowski, Tomasz Pakieła.

Przyszli:

Jakub Chodor, Jakub Dzikuć, Karol Szczygielski, Grzegorz Białek,

Robert Wykowski, Janusz Ignaciuk, Piotr Ostrowski

 

Przedsezonowe sparingi Pekpolu:

– Ślepsk Augustów 3:1

– Ślepsk Augustów 3:2

– Ósemka Siedlce 2:2

– Ósemka Siedlce 2:3

– AZS II Olsztyn 3:1

– AZS II Olsztyn 2:3

– Wilga Garwolin 1:3

Bilans: 3 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki.

Bilans setów: 16-15 na korzyść Pekpolu.

źródło: inf. własna, pekpol.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved