Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Z. Ambroziaka: Wygrana Resovii na zakończenie dnia

Memoriał Z. Ambroziaka: Wygrana Resovii na zakończenie dnia

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali 3:0 ekipę Trefla Gdańsk. Był to ostatni pojedynek pierwszego dnia III Memoriału Zdzisława Ambroziaka, który odbywa się w stolicy.

W pierwszym secie gra była wyrównana jedynie do stanu 3:3. Potem rzeszowianie zdobyli trzy punkty pod rząd i wyszyli na prowadzenie. Po ataku Marcina Wiki Resovia prowadziła 8:5 i obie ekipy mogły zejść na I przerwę techniczną. Punktowa zagrywka Wiki dała Resovii prowadzenie 10:6. Podczas II przerwy technicznej rzeszowianie prowadzili już pięcioma punktami. Podwójny blok na Łukaszu Kadziewiczu, a następnie błąd w ekipie Trefla sprawiły, że prowadzenie Resovii urosło do stanu 19:11. Podwójny blok na Wice dał Treflowi 14 punkt, jednak rywale wciąż prowadzili sześcioma punktami. Błąd na zagrywce Bojana Janica dał Resoviakom 23 punkt. Pierwszego seta zakończył atakiem Marcin Wika i Resovia wygrała 25:18.

W drugim secie jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wyszli zawodnicy Trefla Gdańsk (6:4). Szybko, po ataku ze środka Hernandeza, rzeszowianie doprowadzili do remisu po 6. Na I przerwę zespoły zeszły przy prowadzeniu Trefla 8:7. Przez długi czas obie ekipy walczyły punkt za punkt. Po ataku Oivanena Resovia prowadziła jedynie 12:11. Na II przerwę techniczną zespoły zeszły przy jednopunktowym prowadzeniu rzeszowian, którą zapewniła im skuteczna zagrywka Oivanena. Atak Marcina Wiki pozwolił Resovii na osiągnięcie prowadzenia 20:18. Przy stanie 23:20 dla ekipy z Rzeszowa o czas poprosił trener Wojciech Kasza. W drugim secie Resoviacy zwyciężyli 25:22 po autowej zagrywce Wojciecha Serafina.

W trzecim secie, po dwóch akcjach Łukasza Kadziewicza, siatkarze Trefla wyszli na prowadzenie 5:2. Szybko jednak rzeszowianie doprowadzili do remisu i przez kilka kolejnych akcji trwała walka punkt za punkt. Po asie serwisowym Krzysztofa Gierczyńskiego było 12:12, a chwilę później świetnie zaatakował Oivanen i Resovia prowadziła 13:12. O czas poprosił szkoleniowiec Trefla – Wojciech Kasza. Podczas II przerwy technicznej Resoviacy prowadzili 16:13. Autowi serwis Wojciecha Winnika dał rywalom przewagę 21:17. Chwila rozkojarzenia w szeregach Resovii spowodowała, że ich przewaga zmniejszyła się do dwóch punktów i o czas poprosił trener Ljubo Travica. Jego podopieczni wygrali trzeciego seta 25:22, a cały mecz 3:0.

Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Resovii – Marcin Wika.

Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 3:0

(25:18, 25:22, 25:22)

Po meczu powiedzieli:

Łukasz Kruk (Trefl Gdańsk): – Graliśmy z jednym z dwóch faworytów ligi. My się ciągle zgrywamy, Łukasz Kadziewicz jest dopiero od dwóch dni z nami. Uważam, że nie było tak źle. Resovia musiała się troszkę natrudzić, by wygrać. Przegraliśmy dwa sety do 22 a praktycznie nie graliśmy zagrywką. Przy takich zawodnikach jak z Resovii ciężko coś ugrać, jeśli nie ma zagrywki. To jest turniej i różne zespoły są na różnych etapach przygotowań. Myślę, że na pewno jutro powinno być łatwiej, bo klasa Politechniki a klasa Resovii są zupełnie inne. Czy w ogóle nam pójdzie dużo łatwiej, czy wygramy, to jest sprawa otwarta, myślę, że jutro będzie fajny, ciekawy mecz.