Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W weekend startuje liga na Słowacji

W weekend startuje liga na Słowacji

Tradycyjnie już w ostatni weekend września, na Słowacji swoje rozgrywki inaugurują mężczyźni. Mistrzowskiego tytułu będą bronili siatkarze VK Chemes Humenne, którym po piętach z pewnością będzie deptał stołeczny VKP.

Będzie to 17. sezon rozgrywek ligowych na Słowacji. Do tej pory absolutnymi rekordzistami są siatkarze VKP Bratysława, którzy po mistrzowski tytuł sięgali aż dziewięciokrotnie. Trzy raz złoty krążek trafiał na pierś siatkarzy z Puchowa. Tymczasem sezon 2007/08 zakończył się zwycięstwem ekipy VK Chemes Humenne, która reprezentować będzie Słowaków w Lidze Środkowoeuropejskiej MEVZA oraz Pucharze CEV (Humenne w I rundzie zmierzy się z holenderskim AB Groningen/Lycurgus – przyp. red.)

Tak jak w latach ubiegłych, liga będzie liczyć 10. zespołów, wśród których znalazły się dwie drużyny, grające poprzednio na zapleczu słowackiej ekstraklasy – VK Hydrex Hriňová a TJ Neografia Martin. Zmianie nie ulegnie również system rozgrywek, który będzie składał się z trzech etapów. W pierwszym, trwającym do 20 grudnia, w lidze rywalizuje ze sobą tylko 9. drużyn. Mistrzowie Słowacji, biorą w tym czasie udział w rozgrywkach MEVZA i Pucharu CEV.Po nowym roku, liga dzieli się na dwie grupy. W pierwszej rywalizować będą trzy najlepsze ekipy wyłonione z pierwszej fazy rozgrywek oraz VK Chemes Humenne. Zespoły z miejsc 5.-10. utworzą drugą grupę, która będzie walczyć o utrzymanie. Najsłabsza drużyna automatycznie spada z ligi, 9. zespół, tak jak miało to dotąd miejsce w PLS-ie, będzie grał baraż z drugim teamem II ligi.

Od marca drużyny z miejsc 1-8 rozpoczną play-offy. Pierwsza i druga runda będą się toczyć do trzech wygranych, z kolei finały, do czterech zwycięstw. Mistrza Słowacji poznamy najpóźniej 7 maja 2009r. Dla trzech najlepszych zespołów Słowacja Federacja (SVF) przewidziała nagrody pieniężne: za 1. miejsce 70.000 SK, za 2. miejsce 50.000 SK i za 3. miejsce 30.000 SK (1 SK to ok. 0,11 zł – przyp. red.).

Zespoły I ligi w sezonie 2008/09

TJ Neografia Martin
MVK VAV Lokomotíva Zvolen
TJ Slávia Svidník
VŠK Púchov
VK Nové Mesto nad Váhom
VK Ekonóm SPU Nitra
VKP Bratislava
VK Hydrex Hriňová
VK Chemes Humenné
VO TJ Strojár Malacky

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved