Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 1. kolejki czeskiej ekstraklasy kobiet

Strefowe podsumowanie 1. kolejki czeskiej ekstraklasy kobiet

Za nami 1. kolejka czeskiej ekstraklasy kobiet. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu inauguracyjnym, mistrzynie Czech nie sprostały drużynie z Prostejova. Sporym zaskoczeniem jest wygrana kadry juniorek ze Stresovicami.

W sumie pięciuset kibiców zobaczyło na żywo 1. kolejkę czeskiej ekstraklasy kobiet sezonu 2008/09. Najwięcej fanów żeńskiej siatkówki – 150, pojawiło się Prerowie i Pradze. Mimo tak niskiej frekwencji na trybunach, transmisje ze spotkań siatkarskich zdecydowała się pokazywać czeska telewizja.

Już w pierwszej kolejce doszło do niespodzianki. Najsłabszy w poprzednim sezonie TJ Tatran Střešovice uległ na wyjeździe narodowej reprezentacji czeskich juniorek, które eksperymentalnie grają w ekstraklasie. Podopieczne Tanu Krempaskou pokonały bardziej doświadczone koleżanki 3:1. Warto zaznaczyć, że pierwszy i ostatni set zakończył się ponad dziesięciopunktową przewagą juniorek.Sensacji za to nie było w Pradze. Miejscowa Slavia, która lata świetności dawno ma za sobą w trzech setach uległa siatkarkom Kralovego Pola z Brna. Przyjezdne, pomimo straty trenera, Miroslava Cady, który pięciokrotnie pomógł im wywalczyć mistrzostwo kraju, są najpoważniejszym obok VK Prostejov i Ołomuńca kandydatem do złotego medalu.

Zdecydowanie najwięcej emocji budziło rozegrane dopiero wczoraj spotkanie mistrzyń Czech, Olympu Praga z czwartą ekipa z poprzedniego sezonu, VK Prostejov. Nowy zespół Milady Spalovej (siatkarka przechodzi rehabilitację – przyp. red.) dopiero w niedzielę wrócił z Francji, gdzie zajął 3. miejsce w międzynarodowym turnieju Trophee Femina. W kończącym 1. kolejkę spotkaniu, zawodniczkom Olympu udało się wygrać tylko jednego seta.

W pozostałych spotkaniach PVK Prerov Precheza po tie-breku uległ TJ Mittalowi Ostrava, a VK TU Liberec w trzech setach poradził sobie z Sokolem Frýdek-Místek. W 1. kolejce spotkań pauzował SKUP Ołomuniec.

Zobacz również:

Wyniki 1. kolejki oraz tabela czeskiej ekstraklasy kobiet

źródło: idnes.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved