Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konrad Piechocki: Lozano nas obraził

Konrad Piechocki: Lozano nas obraził

Ostatnie wypowiedzi Raula Lozano zbulwersowały działaczy PGE Skry Bełchatów. - On nas szkaluje, mówiąc, że marnujemy talenty i, że nigdzie na świecie tak nie ma - mówi na łamach "Przeglądu Sportowego" prezes klubu Konrad Piechocki.

Nie chciałem wypowiadać się na ten temat. Uznałem, że rację ma nasz trener Daniel Castellani, który po przetłumaczeniu mu ostatnich słów Raula Lozano przed wyjazdem z Polski stwierdził, że jak ktoś cię opluwa, patrząc do góry, to nie warto z nim się kłócić, bo to jemu ślina spadnie prosto na czoło. Ale skoro pan pyta, to były już selekcjoner nas szkaluje i podważa dobre imię klubu – twierdzi Piechocki.

Piechocki uważany był za jednego z największych wrogów Lozano. Argentyńczyk przed powrotem do ojczyzny stwierdził, że Skra rzucała mu kłody pod nogi, a postawa władz tego klubu była przeszkodą w dobrym przygotowaniu reprezentacji. Obraził też kilku działaczy PZPS.Związek zapewnił Lozano najlepsze możliwe warunki, jakich nie miał wcześniej żaden polski trener. W sprawozdaniu Wydziału Szkolenia napisaliśmy, że miał za słaby kontakt z klubami i ich trenerami, ale to wszystko. Kluby zrozumiały jednak, że igrzyska są najważniejsze i dały Argentyńczykowi wiele czasu na przygotowania. Nie można im zarzucać złej woli – mówi wiceprezes PZPS Waldemar Wspaniały.

Z kolei chcący zachować anonimowość działacz PZPS dodaje: – Czytając ostatnie wywiady Argentyńczyka, zastanawiamy się, dlaczego nas tak obraża i nagle znajduje tyle złych rzeczy? Pojawiła się nawet teoria, że chciałby wpłynąć na wyniki wyborów do zarządu PZPS, szkalując ludzi, którzy są dla niego niewygodni.

Ze Skrą Lozano dyskutował od ponad roku, zarzucając negatywny wpływ na Mariusza Wlazłego i niesłuszne odradzanie mu wyjazdu do Włoch. Teraz stwierdził, że mistrzowi Polski powinno się zabronić kupowania polskich zawodników, którzy trafiają na ławkę.

Autorem tekstu jest Żelisław Żyżyński – Przegląd Sportowy

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved