Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > BKS Aluprof: Młodzież powalczy w II lidze

BKS Aluprof: Młodzież powalczy w II lidze

Druga drużyna BKS Aluprof Bielsko - Biała będzie jedynym zespołem na szczeblu II ligi, który opiera swoją siłę wyłącznie na zawodniczkach grup młodzieżowych. W składzie zespołu są jedynie juniorki i kadetki.

Mamy drużynę złożoną z kadetek i juniorek, przy czym ważne jest to, że kadra zmieniła się znacząco w porównaniu do poprzedniego sezonu. Odeszły siatkarki, które ukończyły wiek juniorski, a aż trzy zawodniczki przeszły do ekip pierwszoligowych – zauważa Jacek Skulski, trener-koordynator grup młodzieżowych w bielskim klubie.

Do rozgrywek, które rozpoczynają się już w najbliższy weekend bielszczanki przygotowywały się poprzez zgrupowania, jak choćby kilkudniowy wyjazd do Ustki oraz treningi na własnych obiektach.Byliśmy także na juniorskim turnieju w Bratysławie, gdzie zajęliśmy wysokie 3. miejsce – kontynuuje J.Skulski. Nasz cel jest jasny. Rozgrywki drugiej ligi mają dopomóc w zdobywaniu medali w kategoriach kadetek i juniorek. Za minimum przyjmujemy zajęcie miejsca gwarantującego bezpieczne utrzymanie, a więc pozycje 5-6. Liga może być silna, bo dużo zawodniczek z rozwiązanego zespołu z Bełchatowa zasiliło drugoligowe kluby. Mamy młody zespół, ale będziemy walczyć – zapowiada J.Skulski.

Ligowa premiera dla siatkarek drugiego zespołu BKS Aluprof nastąpi w najbliższą sobotę konfrontacją z Płomieniem Sosnowiec.

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved