Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > Tu była kiedyś siatkówka – Resursa Łódź

Tu była kiedyś siatkówka – Resursa Łódź

Agonia hali Resursy, najnowocześniejszego jakiś czas temu obiektu sportowego w Łodzi, trwa już siedem lat. Nadal nie wiadomo, co z nią zrobić: wyremontować, sprzedać, a może... wyburzyć? A kiedyś odbywały się w niej niesamowite mecze...

Niestety, obiekt jest prywatną własnością, więc nie możemy w żaden sposób decydować o jego losach – mówi Marek Kowalik, dyrektor Delegatury Łódź-Polesie. – Właściciel miał zamiar remontować halę, ale chyba zrezygnował. Ponoć były też negocjacje z pobliskim marketem, ale trudno powiedzieć, czy zakończyły się jakimiś konkretnymi decyzjami.

Hala, a raczej to, co z niej zostało, stoi przy al. Włókniarzy, na trasie przelotowej przez Łódź. Obok stoi nowiutki market Lidl, a po drugiej stronie jest komis samochodowy. Sama hala to w tej chwili obraz nędzy i rozpaczy. Właściwie zostały po niej tylko mury, bo okna dawno powybijali wandale, a to, co było wewnątrz, rozkradli złomiarze. Front małej dobudówki do hali, gdzie był klub fitness i sklep z odżywkami dla sportowców, zdobią jeszcze ich reklamyObiekt przy al. Włókniarzy był własnością Klubu Sportowego Resursa, słynącego głównie z siatkówki. Jeden sezon grał w barwach Resursy nawet Grzegorz Wagner, syn legendarnego Huberta Wagnera. Hala była swego czasu jedną z najnowocześniejszych w Łodzi: miała pełnowymiarowe boisko do gier zespołowych, trybuny, zaplecze sanitarne.

KS Resursa długo zmagał się z kłopotami finansowymi, aż wreszcie w listopadzie 2001 r. upadł. Co prawda działacze próbowali się ratować, sprzedali za niebagatelną wówczas kwotę 6 mln zł boisko piłkarskie, by mieć środki na utrzymanie hali. Okazało się jednak, że obiekt wymaga znacznie większych nakładów, a pozbawiony miejskich dotacji klub zwyczajnie nie daje sobie rady.

W ciągu 7 lat hala zmieniała właścicieli, ale poza zabezpieczeniem budynku przed wandalami nic się nie zmieniło. Nadal straszy i kryje w swoich ruinach wiele siatkarskich wspomnień…

źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
historia siatkówki

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved