Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Siatkarze z Hajnówki zaczynają I-ligowy sezon

Siatkarze z Hajnówki zaczynają I-ligowy sezon

- Mimo niewielkich zmian w składzie ta ekipa jest lepsza niż w poprzednim sezonie, gdyż ci młodzi zawodnicy poczynili duże postępy - uważa trener I-ligowego Pronaru Parkiet, Paweł Blomberg. Już w sobotę, meczem u siebie z Siatkarzem Wieluń, hajnowianie zainaugurują rozgrywki ligowe.

Drużyna z Hajnówki do I ligi wraca po roku. Po spadku budowę nowej ekipy powierzono Blombergowi, a doświadczony szkoleniowiec podołał zadaniu. Zebrał nowych zawodników, którzy we wspaniałym stylu wywalczyli awans na zaplecze ekstraklasy.

Po awansie postanowiliśmy dokonać tylko kilku zmian personalnych w drużynie, gdyż jeszcze przed startem II ligi ta drużyna była budowana z myślą o awansie – mówi paweł Blomberg.Mocne skrzydła, słabszy środek

Na pewno w planach nie była zmiana najlepszego atakującego zespołu Allassane Giuindo. To sam siatkarz nieoczekiwanie zrezygnował z gry w Pronarze, decydując się na przenosiny do II-ligowego zespołu z Siedlec. W jego miejsce sprowadzono więc Marcina Kozioła z Delecty Bydgoszcz. Niewielką w sumie stratą dla hajnowian było za to odejście do II-ligowego Ślepska Augustów, Kamila Skrzypkowskiego.

Szkoda Guindo, bo to był fajny chłopak o dobrych warunkach fizycznych – nie kryje Blomberg. – Ale nikt nie jest niezastąpiony. Sprowadziliśmy Marcina, a on na pewno jest w stanie zastąpić Guindo. Ponadto na pozycję atakującego przestawiliśmy Piotra Niemca, który sprawdza się tam bardzo dobrze. Mogę powiedzieć, że na skrzydłach mamy dobrych i wyrównanych zawodników.

O takim komforcie trener nie może powiedzieć w przypadku środkowych. Z drużyny odszedł Łukasz Szczepanik, który nie był mocnym zmiennikiem dla Łukasza Staniewskiego i Michała Jaskulskiego. Szkoda przede wszystkim tego, że nie udało się podpisać kontraktu z Tomaszem Wieczorkiem z Poznania, który wzmocniłby wydatnie konkurencję na środku siatki. W tej sytuacji do składu został włączony 17-letni wychowanek klubu z Hajnówki Mateusz Bartosiak, a także sprowadzono o dwa lata starszego Mateusza Sacharewicza, wychowanka MUKS-u Białystok, ostatnio reprezentującego I-ligowy zespół SMS-u Spała.

Na środku siatki jesteśmy słabsi niż w poprzednim sezonie – stwierdza Blomberg. – Wieczorka nie sprowadziliśmy, gdyż po prostu nie mieliśmy już funduszy na tego zawodnika. Należy mieć nadzieję, że Staniewski i Jaskulski przetrwają sezon bez kontuzji i w formie. Chociaż na ostatnich treningach coraz lepiej prezentuje się Sacharewicz i może na jego także będziemy liczyć. Gdybyśmy mieli jeszcze środkowego o wzroście 205 cm, to byłby szczyt marzeń.

Wygrywali wszystko

Optymizmem mogą napawać mecze przedsezonowe hajnowian. Podopieczni Blomberga wygrali turnieje organizowane w Hajnówce i w Świdniku, a podczas ostatniego weekendu zajęli drugie miejsce na zawodach w Białołęce, przegrywając w finale z mistrzem Szwecji.

Niezależnie od tego, na jakim etapie przygotowań byliśmy, to wygrywaliśmy – twierdzi trener. – To pokazuje, że zespół nauczył się wygrywać. Na co stać go w lidze, naprawdę nie wiem. Pomimo niewielkich zmian w składzie, ten zespół będzie lepszy niż w poprzednim sezonie, gdyż ci młodzi zawodnicy poczynili duże postępy. Z ligi bezpośrednio spadają dwie drużyny, a dwie grają w barażach o utrzymanie. Aby zająć bezpieczne siódme miejsce, trzeba wygrać dużo spotkań, a zespoły są bardzo wyrównane.

Pronar Parkiet Hajnówka

Daniel Saczko (przyjmujący, urodzony 1986 r., 195 cm)

Konrad Woroniecki (rozgrywający, 1982 r., 191 cm)

Sebastian Wójcik (przyjmujący, 1983 r., 195 cm)

Piotr Niemiec (atakujący, 1982 r., 200 cm)

Bartosz Zrajkowski (rozgrywający, 1986 r., 190 cm)

Tomasz Knasiecki (libero, 1979 r., 185 cm)

Artur Żyliński (atakujący, 1984 r., 196 cm)

Łukasz Staniewski (środkowy, 1984 r., 199 cm)

Michał Jaskulski (środkowy, 1981 r., 199 cm)

Rafał Matusiak (przyjmujący, 1980 r., 196 cm)

Marcin Kozioł (atakujący, 1983 r., 195 cm)

Mateusz Bartosiak (środkowy, 1991 r., 204 cm)

Mateusz Sacharewicz (środkowy, 1989 r., 198 cm)

* Autorem tekstu jest Adam Muśko (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved