Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Siatkarki Piasta są pod dobrą opieką

Siatkarki Piasta są pod dobrą opieką

fot. archiwum

Sport to nie tylko świetne widowiska i radość ze zwycięstw. To także kontuzje i długie przerwy w treningach. – Niestety, kontuzje są wpisane w ten zawód – mówi Paulina Chojnacka, która przeszła artroskopię kolana, a ostatnio leczyła uraz łokcia.

O to, by kapitan PRO KON STAL Piasta jak najszybciej wróciła na parkiet, zadbali lekarze, fizjoterapeuci oraz rehabilitanci ze szczecińskiego szpitala MSWiA przy ul. Jagiellońskiej. To właśnie tam leczą się wszystkie siatkarki naszego klubu.

 

Nie wiem, co bym zrobiła bez ich pomocy. To oni postawili mnie na nogi – zapewnia atakująca Piasta. – Od dwóch miesięcy regularnie odwiedzam tamtejszy zakład rehabilitacji. W szpitalu spędzam średnio po dwie godziny dziennie. Czasami śmieję się, że mogłabym już tam mieć swoje kapcie – dodaje z uśmiechem Paulina Chojnacka . 

Kapitan PRO KON STAL Piasta początkowo korzystała z zabiegów laserowych, krioterapii, elektroterapii oraz magnetoterapii. – Razem z koleżankami śmiałyśmy się, że Paula zacznie nam od tych wszystkich laserów świecić. Na szczęście, te zabiegi ma już za sobą. Teraz musi wzmacniać kontuzjowany łokieć przez różnego rodzaju ćwiczenia. Jej rehabilitacja potrwa jeszcze przez trzy tygodnie – mówi klubowa masażysta, Agnieszka Wałach-Migacz .

 

To właśnie ona wraz z Karoliną Bońkowską, Magdaleną Parciany, Julitą Litwińską, Elżbietą Cichańską, Elżbietą Augustyniak oraz Markiem Woźniakiem, Arkadiuszem Jurszą i kierownikiem zakładu Adamem Kalińskim , dbała o to, by nasza siatkarka wróciła do zdrowia.

 

Całej tej grupie bardzo dużo zawdzięczam i jednocześnie serdecznie dziękuję. Dzięki nim czas spędzany w szpitalu nie jest monotonny i męczący. A wręcz przeciwnie. Śmiejemy się, żartujemy, a nawet zdążyliśmy się zaprzyjaźnić – kończy Paulina Chojnacka.

źródło: piast.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved