Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Plejada gwiazd w Pionkach

Plejada gwiazd w Pionkach

Siatkarze Skry Bełchatów i Jastrzębskiego Węgla zagrają w dniu dzisiejszym w Pionkach, w meczu charytatywnym. Całość dochodu z tego spotkania przeznaczona zostanie na pomoc choremu na autyzm Maćkowi Szczechowskiemu.

Kibiców siatkówki w Pionkach czeka dziś prawdziwa „uczta”. W charytatywnym, towarzyskim meczu zmierzą się naszpikowani kadrowiczami mistrzowie Polski, Skra Bełchatów i czwarta drużyna ubiegłego sezonu, Jastrzębski Węgiel.

Tylu siatkarski sław w Pionkach już dawno nie było. Oba zespoły zapowiedziały przyjazd w najmocniejszych składach. Kibice siatkówki będą mogli nie tylko podziwiać grę najlepszych siatkarzy. Po meczu zawodnicy obu zespołów spotkają się z kibicami i będą podpisywać pamiątkowe plakaty. Spotkanie poprowadzi dwójka znanych radomskich arbitrów, Sylwester Strzylak i Janusz Soból.Jacek Nawrocki, drugi trener Skry, a prywatnie mój przyjaciel ze studiów zapewnia, że do Pionek przyjedzie kompletna kadra– mówi Radosław Bielecki, jeden z organizatorów meczu. – Liczymy, że trenerzy dadzą możliwość pokazania się wszystkim zawodnikom.

Jastrzębianie również zapowiadają przyjazd w najsilniejszym składzie. Nie zabraknie też zagranicznych sław, które wzmocnił drużynę przed nadchodzącym sezonem. W pionkach zagra Francuz Guillaume Samica, Holender Nico Freriks i Australijczyk Ben Hardy. – W zaproszeniu jastrzębian pomógł drugi z przyjaciół ze studiów, Zdzisław Grodecki, obecnie dyrektor tego klubu– dodaje Bielecki.

Całkowity dochód z meczu przeznaczony zostanie na rzecz Maćka, autystycznego dziecka cenionego w Pionkach trenera lekkiej atletyki, Jacka Szczechowskiego.

Chcieliśmy połączyć sportowe widowisko ze zbiórką pieniędzy na pomoc dla syna naszego kolegi. Szacujemy, że zbierzemy około 9 tysięcy zł, a to wystarczy na opłacenie turnusu rehabilitacyjnego – mówi Bielecki.

Po konsultacjach z lekarzami zrezygnowano z obecności Maćka na meczu. Przed spotkaniem zjawi się w towarzystwie rodziców w hali, aby spotkać się z siatkarzami i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Po drugim secie trenerzy obu drużyn wręczą rodzicom symboliczny czek.

Większość biletów na dzisiejszy mecz została już sprzedana. Ostatnia pula trafi do sprzedaży bezpośrednio przed meczem. Będzie je można kupić od godz. 16 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach, przy ul. Radomskiej 1 (bilet normalny 20 zł, a ulgowy 10 zł).

Podczas spotkania wystawione zostaną puszki, do których będzie można wrzucać pieniądze. Sprzedawane będą plakaty przygotowane specjalnie na to spotkanie, na których po meczu zawodnicy składać będą autografy.

Mecz nie doszedłby do skutku, gdyby nie pomoc wielu ludzi i instytucji, w tym Urzędu Miasta w Pionkach– dodaje Bielecki.

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved