Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Sordyl: Dobrze, że mamy Oliego

Mariusz Sordyl: Dobrze, że mamy Oliego

AZS Olsztyn wygrał Memoriał Wawrzyczka. Były to pierwsze oficjalne sparingi drużyny Mariusza Sordyla, który w krótkiej rozmowie dla serwisu PrzeglądLigowy.com pozytywnie wypowiedział się o znaczeniu turnieju dla celów szkoleniowych.

Gratuluję wygranej w Memoriale im. Prof. Wawrzyczka. Jak Pan ocenia grę swojego zespołu w trzech turniejowych meczach?

Mariusz Sordyl: Bardzo się cieszę, że zakończyliśmy ten turniej zwycięstwem. Nie to jednak było dla nas najistotniejsze, ale oczywiście każda rywalizacja niesie ze sobą chęć zwycięstwa. Natomiast mnie głównie interesowało pierwsze spojrzenie na drużynę w grze. To są nasze pierwsze mecze i dużo wniosków mamy po tym turnieju, sporo jest rzeczy nad którymi musimy popracować. Cieszę się, że wszyscy zawodnicy grali – mniej lub więcej – w tym memoriale, co również jest dla mnie ważnym materiałem do analizy.Można przez to powiedzieć, że wszystkie cele szkoleniowe zostały zrealizowane?

Oczywiście, że tak. Graliśmy dwa pięciosetowe spotkania – jedno przegraliśmy, drugie wygraliśmy – bardzo podobne scenariusze i to w obie strony. Sytuacji trudnych, w których mieliśmy kłopoty było co niemiara – jest nad czym pracować przez kolejne tygodnie. Następny turniej również będzie takim sprawdzianem, jakie postępy robimy w tych elementach, które nam szwankują.

Oprócz Memoriału im. Zdzisława Ambroziaka w Warszawie macie jeszcze jakieś plany sparingowe?

Mamy zaplanowane dwa mecze z Treflem Gdańsk, na tydzień przed rozpoczęciem PlusLigi.

Od dłuższego czasu wiadomo, że sytuacja pozasportowa w klubie nie jest najlepsza. Odbija się to na pracy zawodników na treningach?

Na treningach się nie odbija, natomiast każdy z nas pomiędzy treningami myśli o tym, co się dzieje. Niemniej jednak nie mamy na to wpływu. Mamy wpływ tylko na to, co będzie się działo na treningu, jak on będzie wyglądał oraz na to co pokażemy w meczach. Staramy się robić wszystko to, na co my mamy bezpośredni wpływ i robić to jak najlepiej, bo cóż możemy innego zrobić? Czekamy na rozwój sytuacji i każdy bardzo mocno wierzy, nie dopuszcza do siebie myśli, że mogłoby być inaczej, aniżeli taki scenariusz, że przystępujemy do rozgrywek w takim składzie jakim obecnie dysponujemy. Plus oczywiście Paweł Zagumny, który przechodzi rehabilitację. Mogę powiedzieć, że proces rehabilitacji przebiega normalnie i teraz czekam na decyzję lekarza o tym, czy będzie mógł z nami trenować na hali.

Jak Pan ocenia pozostałych uczestników turnieju w Iławie?

Dla każdej drużyny był to taki sam turniej, jak i dla naszej. Widziałem, że trenerzy bardzo mocno rotowali składem i pewnie również obserwowali swoje mankamenty w grze. Daleko idących wniosków po tym turnieju nie wyciągajmy, może tylko poza takim, że ogromnie się cieszę, że mam w zespole Oliego Kunnariego, tym bardziej, że wartość pozostałych zawodników znałem i wiem na co ich stać.

* Rozmawiała Marysia Olbrycht, PrzeglądLigowy.com

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved