Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Fart Kielce awansował do III rundy Pucharu Polski

Fart Kielce awansował do III rundy Pucharu Polski

Kieleccy siatkarze pewnie pokonali drużynę MKS Sudety Kamienna Góra 3:1 w spotkaniu II rundy Pucharu Polski. W trzeciej rundzie tej rywalizacji, która odbędzie się 15 października, zmierzą się z grającym w pierwszej lidze zespołem AZS Nysa.

Około 150 kibiców przyszło do hali przy ulicy Bocznej, żeby zobaczyć w akcji zespół Farta. Zmierzył się on z innym drugoligowcem (gra w innej grupie), który ma również pierwszoligowe aspiracje.

Dwa asy kapitana

Pierwszy set trwał 19 minut. Kielczanie prowadzili 6:0 – w tym czasie dwoma asami serwisowymi popisał się kapitan Michał Kozłowski. Później po ataku Martina Sopko było 18:13, a ostatni punkt w tej partii wywalczył Piotr Brojek (udany blok) i gospodarze wygrali 25:17.

Pod dyktando siatkarzy Farta toczył się też drugi set. Tylko raz był remis (1:1), później na prowadzenie wyszli kielczanie, którzy bardzo dobrze grali blokiem. Prowadzili 18:13, 21:17, ostatecznie wygrali 25:20, a decydujący punkt wywalczył skutecznym atakiem Miłosz Zniszczoł.

Czas na Nysę

W trzeciej partii role się odwróciły. Gospodarze stracili sześć punktów z rzędu, MKS wyszedł na prowadzenie 14:8 i nie oddał go już do końca seta. Czwarty set wyglądał tak jak dwa pierwsze, wyróżniali się zwłaszcza Miłosz Zniszczoł i Martin Sopko. Po ataku tego ostatniego kielczanie wyszli na prowadzenie 20:13, a punkt na wagę zwycięstwa w meczu zdobyli po zagrywce Adriana Staszewskiego i autowym ataku gości.

W trzeciej rundzie Pucharu Polski kielczanie zmierzą się z pierwszoligowym AZS Nysa, a spotkanie to odbędzie się 15 października w Kielcach. – Trochę obawialiśmy się tego meczu, bo w ostatnich spotkaniach po dobrych okresach mieliśmy przestoje w grze. A dziś wszystko zagrało tak jak trzeba – powiedział Miłosz Zniszczoł.

Fart Kielce – MKS Sudety Kamienna Góra 3:1

(25:17, 25:20, 16:25, 25:18)

Skład:

Fart: Zniszczoł, Brojek, Zarankiewicz, Sopko, Staszewski, Kozłowski, Swaczyna (libero) oraz Tietianiec, Prochera, Golonka

Sudety: Cisielski, Zając, Piekarczyk, Jerzyk, D. Botwina, Januszkiewicz, T. Botwina (libero) oraz Kopciński