Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Cuiaba: Copa America, czyli osiągnąć ćwierć tysiąca…

Cuiaba: Copa America, czyli osiągnąć ćwierć tysiąca…

Zespoły USA, Kuby, Argentyny (grupa A) oraz Brazylii, Meksyku i Wenezueli (grupa B) zaczną dziś w brazylijskim mieście Cuiaba rywalizację w ramach siódmego turnieju o Puchar Ameryki.

Ten turniej ma szczególne znaczenie dla trenera reprezentacji Brazylii – Bernardo Rezende. Przypomnijmy, że trener „canarinhos” na konferencji przed inauguracją turnieju poinformował, że praktycznie jest przesądzona kwestia jego pozostania u steru męskiej reprezentacji Brazylii na kolejne lata. Bernardinho podkreślił, że decyzja ostateczna należy do Prezydenta Brazylijskiej Konfederacji Siatkówki – Ary Gracy Filho. Ten jednak został przez słynnego szkoleniowca zapewniony, że dalsze prowadzenie kadry jest dla niego priorytetem, i wydaje się, że decyzja o pozostawieniu Rezende na stanowisku, jest tylko formalnością.

Dla reprezentacji Brazylii obecny sezon nie był tak udany, jak tego powszechnie oczekiwano. Zespół będący faworytem rozgrywanego na swoim boisku, finałowego turnieju Ligi Światowej 2008, zajął dopiero 4. miejsce. Czarę goryczy dopełnił zaś „tylko” srebrny medal olimpijski, po finałowej porażce w Pekinie z ekipą Stanów Zjednoczonych. W tej sytuacji, dla ambitnego trenera Bernardinho, zwycięstwo w siódmej edycji Copa America, to wręcz sprawa honoru.Tak się jednak składa, że ewentualny sukces ekipy Brazylii w inaugurującym jej starty w turnieju, meczu z Meksykiem, ma dla Bernardo Rezende rangę znacznie przewyższającą zwykłą chęć odniesienia kolejnego sukcesu. To kolejne zwycięstwo, a nikt nie wątpi, że do niego dojdzie, będzie wyjątkowym w karierze brazylijskiego szkoleniowca – 250 z kolei, od 2001 roku, kiedy to Rezende objął ster reprezentacji.

Dodajmy jeszcze, że będzie to (sumarycznie licząc) 277 mecz Brazylijczyków pod wodzą Bernardo Rezende. Tylko 27 z tych wszystkich spotkań zakończyło się porażką „canarinhos”.

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved