Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Olsztynie coś drgnęło

W Olsztynie coś drgnęło

Poznaliśmy nowego prezesa zarządu AZS UWM SA Olsztyn. Jest nim Tomasz Jankowski, który tę funkcję będzie pełnił tymczasowo. Sytuacja finansowa AZS jest jednak nadal niepewna, klub ciągle rozmawia ze sponsorami.

W ostatnim czasie działacze AZS-u mają twardy orzech do zgryzienia, bo w grę wchodzi przyszłość brązowych medalistów Polski. W poniedziałek na walnym zgromadzeniu jednogłośnie ustalili, że spotkanie zostanie przełożone na następny dzień. I tak się stało, choć początkowo dziennikarze usłyszeli, że trzeba będzie poczekać do środy. Narada trwała ponad godzinę, a tuż po niej zostały podane pierwsze od dłuższego czasu konkrety. Do najważniejszych należy złożenie podpisów pod umową z władzami Olsztyna w sprawie finansowego wsparcia (500 tys. zł). Jak twierdzą działacze AZS, deklaracje padły także ze strony marszałka. Nie jest przecież żadną tajemnicą, że drużyna siatkarska jest sportową wizytówką nie tylko samego Olsztyna, ale także całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Nieoficjalnie mówi się o kwocie około 1,5 mln zł. Jeżeli chodzi o finanse, bez których nie da się pozostawić w drużynie czołowych siatkarzy, to teraz decydujące słowo należy do władz Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol (strategiczny sponsor AZS w sezonie 2007/08). Prawdopodobnie już dziś Andrzej Koncicki, przewodniczący Rady Nadzorczej Piłka Siatkowa AZS UWM SA, spotka się z Edmundem Borawskim, prezesem Mlekpolu.Mamy kilka firm, które zadeklarowały wsparcie, również dla grup młodzieżowych – mówi Ryszard Górecki, prezes klubu AZS Olsztyn. – Teraz spodziewamy się jasnego sygnału od Mlekpolu. Gdyby informacje nie były pomyślne, uczciwie przedstawimy sytuację zawodnikom. Mogliby grać u nas za mniejsze pieniądze albo odejść.

Kolejną bardzo ważną informacją był wybór nowego prezesa zarządu Piłka Siatkowa AZS UWM SA, którym został Tomasz Jankowski. Na tym stanowisku zostanie tymczasowo do momentu rozpisania konkursu i wybrania zastępcy.

Najważniejsze, by zespół wystartował w rozgrywkach – mówi Jankowski. – Nie wystartuję w konkursie na prezesa, zaś jeżeli chodzi o podpisywanie umów z zawodnikami, to negocjacje prowadzić będą także członkowie zarządu.

Tym samym działacze przyjęli dymisję Bogusława Cieciórskiego. Kandydatami na to stanowisko byli także: Aleksander Socha, kanclerz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, oraz Wiesław Jastrzębski, członek zarządu.

Zarówno miłośnicy tej dyscypliny sportu, jak i sami zawodnicy muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość, która kończy się z dnia na dzień. Nic w tym dziwnego, ponieważ sezon w Pluslidze rusza już w drugi weekend października.

źródło: gazeta.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved