Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Łatwe zwycięstwo Ósemki

PP: Łatwe zwycięstwo Ósemki

Druga runda Pucharu Polski poszła po myśli Ósemki ELMO Siedlce. W spotkaniu z beniaminkiem II ligi podopieczni Krzysztofa Wójcika pokonali KRISPOL Września 3:0. Zawodnicy uważają, że będą grać jeszcze lepiej.

Pierwszy set rozpoczął się dość nerwowo. Brak koncentracji wśród siedlczan spowodował duże zamieszanie na boisku. Wkradały się błędy, które wykorzystywali siatkarze z Wrześni. Mimo starań przyjmujących G. Kołodzieja, O. Dziewita, S. Szataniaka oraz szybkich i skutecznych akcji środkiem P. Świerżewskiego i P. Pierchalskiego drużyny szły punk za punkt. Trener Ósemki widząc nieład na boisku, przy stanie 14:14 poprosił o czas. Chwila odpoczynku odświeżyła grę. Od razu kiwką zapunktował M. Jackowicz. Następnie A. Guindo dwukrotnie zaatakował ze skrzydła. Wrześnianie nie mieli szans na obronę. Chwilę później nastąpiła drugie w tym spotkaniu zatrzymanie gry po stronie Ósemki, przez co rywale doprowadzili do remisu 20:20. Kolejny czas dla siedlczan był bardzo trafną decyzją, zaraz po powrocie na boisko zapunktował S. Szataniak i A. Guindo. W pełnym skupieniu siedlczanie dążyli do wygranego seta. As S. Szataniaka zakończył tę partię stanem 25:23.

Po zmianie stron sytuacja przypominała początek meczu. Jednak siatkarze Ósemki bardzo szybko poskromili nerwy. Z drugiej linii zaatakował O. Dziewit. Błędy Wrześni punktowały na konto Ósemki. Czas wzięty przez trenera KRISPOL-u nie wybił siedlczan z rytmu. Precyzyjnie postawiony blok w wykonaniu S. Szataniaka i P. Pierzchalskiego nie przepuścił żadnego ataku Wrześni. Ataki A. Guindo, O. Dziewita i P. Pierzchalskiego bombardowały boisko rywali. W połowie seta w Ósemce nastąpiła zmiana środkowego – P. Bieliński wszedł na miejsce P. Świerżewskiego. Kolejny szczelny blok siedlczan doprowadził do stanu 18:14. Coraz więcej błędów Wrześni i coraz większa mobilizacja Ósemki zwiększała przestrzeń punktową (20:16). Powrót P. Świerżewskiego oraz zmiana P. Pierzchalskiego na R. Malona były kolejnym taktycznym zagraniem trenera K. Wójcika. Końcówka seta należała do A. Guindo, który z dobrze rozegranej piłki znokautował przeciwników atakiem (25:19).

Trzeci set to już pokaz skutecznej obrony i poświęcenia (M. Jackowicz, O. Dziewit, G. Kołodziej, S. Szataniak). Dzięki temu możliwa była gra kombinacyjna i zgubienie bloku Wrześni. Przyspieszone akcje środkiem (P. Pierzchalski, P. Świerżewski) skutkowały kolejnymi punktami na koncie Ósemki. Ta partia zdecydowanie należała do siedlczan, którzy pokonali Wrześnię 25:15.

Jestem zadowolony z postawy swoich podopiecznych – podsumowuje trener Krzysztof Wójcik. – Kontrolowali cały mecz. Wszystkie akcje bazowały na bardzo dobrym przyjęciu. Tym razem pojawiło się jednak trochę niedociągnięć w zagrywce, przez co straciliśmy pewną część punktów. Mecz pokazał, nad czym w dalszej kolejności musimy jeszcze popracować. Natomiast widzę już, że chłopaki zaczynają grać jak prawdziwy zespół.

Według mnie KRISPOL Września reprezentował dobry poziom. My natomiast popełnialiśmy mniej błędów, a w końcówkach setów byliśmy bardziej skoncentrowani – twierdzi Allassane Guindo, atakujący Ósemki ELMO Siedlce. – Wydaje mi się, że poszliśmy o krok dalej w przyjęciu, nie było większych przestojów na boisku w porównaniu z poprzednim meczem. Uważam, że z meczu na mecz będzie nam szło coraz lepiej, ponieważ zaczynamy się dogadywać na boisku.

KRISPOL Września – Ósemka ELMO Siedlce 0:3

(23:25, 19:25, 15:25)

Skład:

Ósemki ELMO Siedlce: Dziewit (K), Jackowicz, Guindo, Świerżewski, Pierzchalski, Kołodziej (L), Szataniak, Malon, Bieliński, Krawczyk, Sobieraj, Bereska.