Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Hajnowianie zmęczeni po warszawskim maratonie

Hajnowianie zmęczeni po warszawskim maratonie

Turniej o Puchar Marszałka Mazowsza zakończył się zwycięstwem gości z zagranicy. W finale mistrz Szwecji, VBK Falkenberg, pokonał Pronar Parkiet Hajnówka 3:1. Kibice powinni pamiętać Skandynawów także z 2004 roku.

W 2004 roku Falkenberg wygrał turniej o Puchar Burmistrza Hajnówki, w finale pokonując… Pronar. Historia powtórzyła się w Warszawie.

Ta porażka nie jest czymś niezwykłym – mówi trener hajnowian Paweł Blomberg. – Szwedzi to bardzo silny zespół z sześcioma zawodnikami mierzącymi ponad dwa metry.

Turniej trwał dwa dni, praktycznie bez przerwy. Siatkarze Ślepska i Pronaru wyruszyli z domów w sobotę o 5-6 rano, a do hotelu po meczach grupowych trafili około 21. W niedzielę czekała ich wczesna pobudka i następne dwa spotkania.

Ślepsk w kolejnych spotkaniach pokonał przyszłych rywali w II lidze: Armat Kozienice 2:1, Fart Kielce 3:0 i MOS Wola 2:1. Każdy mecz trwał po trzy sety bez względu na rezultat. – W meczu z Fartem zagraliśmy już tak, jak oczekuję od zespołu – mówi Adam Aleksandrowicz, trener augustowian.

Podczas spotkań towarzyskich trwa walka o miejsce w podstawowym składzie. Najciekawsza na pozycji przyjmujących, między Kamilami: Skrzypkowskim i Starzewskim oraz Mariuszem Szlejterem. Ten ostatni ma utrudnione zadanie, bo odbywa szkolenie strażackie, a szkoła z Łap nie chce go zwalniać na treningi. Hajnowianie, choć przegrali jedno spotkanie – z Morzem Szczecin, również wygrali grupę. Najciekawsze mecze czekały nas w niedzielę.

Nie doszło do derbów Podlasia, bo w półfinale Ślepsk uległ Falkenbergowi. – Byliśmy bardzo ospali. W drugim secie prowadziliśmy 19:16 i mieliśmy piłkę na pojedynczym bloku. Ta akcja nam nie wyszła i potem stanęliśmy – mówi Aleksandrowicz. W boju o 3. miejsce augustowianie, występując w przemeblowanym składzie, przegrali z gospodarzami, choć w piątym secie było już 12:8 dla Ślepska.

W finale, zmęczeni hajnowianie nie dali rady Szwedom. – To był bardzo wyczerpujący turniej, ale na pewno na tych meczach skorzystamy – podsumował Paweł Blomberg.