Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Kokociński: Stawka jest wyrównana

Grzegorz Kokociński: Stawka jest wyrównana

Zespół Delecty w weekend miał okazję sprawdzić się z ligowymi rywalami w Iławie, na Memoriale im. prof. Wawrzyczka. Bydgoszczanie zostali sklasyfikowani na 3. miejscu. O znaczeniu tych spotkań opowiada Grzegorz Kokociński.

Pierwszego dnia Memoriału, podopieczni trenera Rostislava Chudika pewnie pokonali 3:1 Jadar Radom. Sobotni pojedynek z J.W. Construction OSRAM AZS Politechniką Warszawską przegrali 15:17 w decydującym secie, w sytuacji gdy dwie pierwsze partie wyraźnie przegrali, zdołali w trzecim i czwartym zdeklasować rywali do 17 i 18. W tie-breaku bydgoszczanie okazali się minimalnie gorsi, gdyż warszawianie postawili szczelny blok, wtedy kiedy było to potrzebne. Wyniki w innych spotkaniach sprawiły, że niedzielny mecz z gospodarzem turnieju, AZS UWM Olsztyn, okazał się ‚małym finałem’, gdyż spotkanie miało wyłonić triumfatora Memoriału w Iławie. Z wysokiego pułapu rozpoczęli goście, którzy z wyraźna przewagą wygrali dwie partie. Należy zaznaczyć, że obie drużyny przystąpiły do meczu w swoich najlepszych składach (Grzegorz Szymański, Paweł Siezieniewski, Olli Kunnari po jednej stronie oraz Stanisław Pieczonka, Martin Sopko, Krzysztof Janczak po drugiej). Sety numer 3 i 4 padły łupem olsztynian, którzy wreszcie złapali swój rytm gry, a rozpędzeni zawodnicy trenera Mariusz Sordyla nie pozwolili sobie wydrzeć triumfu z rąk i pewnie wygrali 15:11 w ostatnim secie. Rozczarowanie po stronie Delecty było spore, bo wygrana w takim turnieju dałaby dowód, że nieprzypadkowo są w PlusLidze. Jednym z wyróżniających się graczy bydgoskiej drużyny, obok wyżej wymienionych, był środkowy bloku, dysponujący bardzo dobrą zagrywką – Grzegorz Kokociński.

Jak Pan ocenia ten turniej pod względem sportowym? Zrealizowaliście wszystkie założenia szkoleniowo-taktyczne na ten Memoriał?

Grzegorz Kokociński: Taki turniej jak tutaj, w Iławie, to pewien etap przygotowań przed ligą. Na pewno nie był to nasz generalny sprawdzian, bo jak było widać na boisku, mamy jeszcze bardzo dużo do poprawienia. Trzecie miejsce nie jest najgorsze, tym bardziej, że decydowały bezpośrednie, można rzec, finałowe pojedynki. Tutaj każdy z każdym właściwie wygrał i decydowały sety. Chodzi o to, by się zgrywać, mamy dosyć nowy skład, a dodatkowo mieliśmy grać w 1.lidze, a jesteśmy w PlusLidze. Taką zmianę też można uznać za wyzwanie. Przed nami jeszcze długa droga do tego by złapać naszą optymalną formę. Teraz będziemy analizować naszą grę na tym turnieju. Musimy sporo poprawić, by lepiej grać w lidze.

Jakie plany do rozpoczęcia PlusLigi ma Delecta Bydgoszcz?

Jedziemy do Kędzierzyna-Koźla by rozegrać 2-3 sparingi, potem niemal do końca będziemy trenować i grać w sprawdzianach.

Stawiacie sobie jakieś cele na zbliżający się sezon?

Celem na pewno jest utrzymanie, a jak się uda ugrać coś więcej to będziemy walczyć dalej, choćby o miejsca 5-6. Patrząc realnie, to w środku tabeli jest stawka kilku wyrównanych zespołów i to między nimi rozegra się walka o te miejsca. Nie skazywałbym Delecty na straconą pozycję czy nawet na spadek – nie wydaje mi się by Warszawa, Radom czy Gdańsk miały takie składy, które nie byłyby w naszym zasięgu. Nie wiadomo też co będzie w Olsztynie, jak będzie grać Częstochowa. Uważam, że będzie bardzo ciekawie, a sezon wszystko zweryfikuje.