Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Bernardo Rezende zostaje

Bernardo Rezende zostaje

Po "zaledwie" srebrnym medalu na Igrzyskach Olimpijskich pytanie numer jeden w Brazylii brzmiało: - Czy Bernardinho nadal będzie trenerem reprezentacji? Wczoraj szkoleniowiec oświadczył, że zamierza w dalszym ciągu pracować z reprezentacją.

Przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie głośno mówiło się o zakończeniu pracy z reprezentacją przez Rezende, który z brazylijską drużyną zdobył wszelkie możliwe tytuły i trofea. Te pogłoski potwierdzał sam zainteresowany.

Bezwzględnie po Olimpiadzie muszę zwolnić tempo. Reprezentacja i klub wypełniają całe moje życie. Nie mam czasu na nic innego. Łączenie tych dwóch posad jest już zbyt męczące. – mówił krótko przed Pekinem Bernardinho.Jednak po srebrnym medalu na Igrzyskach, co w Brazylii jednogłośnie uznane zostało za porażkę, brazylijski szkoleniowiec zmienił zdanie. W poniedziałek podczas treningu przed Copa America jeden z najbardziej utytułowanych trenerów świata potwierdził, że zamierza kontynuować pracę z drużyną „canarinhos”.

Wydarzenia potoczyły się w taki sposób, że trudno było powiedzieć „nie” i zrezygnować – wyjaśnia Rezende. – Porażka w Lidze Światowej i na Olimpiadzie spowodowały, że mam przed sobą nowe wyzwania. One motywują mnie do pozostania w reprezentacji. Również w klubie z nowymi zawodniczkami w składzie chciałbym powtórzyć sukcesy z poprzednich sezonów.

Rezende, oprócz pracy z reprezentacją Brazylii, jest również szkoleniowcem żeńskiego klubu Rio Vôlei Clube Rexona-Ades, z którym od 2005 roku nieprzerwanie zdobywa tytuł mistrzowski.

Teraz muszę wszystko dobrze przemyśleć i znaleźć najlepszy sposób, żeby poukładać to wszystko, tak aby praca w reprezentacji nie kolidowała z pracą w klubie – zaznacza Bernardinho.

Znalezienie sposobu na pogodzenie pracy trenera „canarinhos” oraz szkoleniowca w ekipie mistrzyń Brazylii będzie z pewnością jednym z głównych tematów spotkania z prezydentem Brazylijskiego Związku Siatkówki (CBV), Ary Graça, które zaplanowane jest na 1 października. Bernardo Rezende przedstawi tam również założenia nowego cyklu olimpijskiego do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

źródło: globoesporte.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved