Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W sobotę Avia zaczyna walkę o punkty

W sobotę Avia zaczyna walkę o punkty

Po miesiącach przygotowań i kilkunastu meczach sparingowych siatkarze pierwszej ligi wybiegną w sobotę na parkiety gromadzić ligowe punkty. W ich gronie jest Avia Świdnik, która zmagania rozpocznie od wyjazdu do Międzyrzecza.

Naturalnie dobrze byłoby sezon rozpocząć od zwycięstwa, a potem odnosić kolejne. Może się to jednak okazać nie takie proste. W poprzednim sezonie jeszcze pod wodzą Sławomira Czarneckiego świdniczanie grali ładną dla oka siatkówkę, a jak wygrywali to z najlepszymi. Gorzej było w spotkaniach z teoretycznie słabszymi przeciwnikami. Nie wiadomo co przyniesie ten sezon, choć patrząc obiektywnie na skład jakim dysponuje nowy-stary trener Krzysztof Lemieszek o ponowną dominację w czołówce powinniśmy być spokojni. Wszyscy jednak zgodnie podkreślają, że liga w tym sezonie będzie bardziej wyrównana, a faworytów nie ma.

Może dzięki udanemu okienku transferowemu nieoczekiwanie stanie się nim Avia. Przed rokiem nikomu nieznany Michał Baranowski wskoczył do składu i okazał się najwartościowszym środkowym, w tegorocznych rozgrywkach podobnie może stać się z Dominikiem Wójcickim. Początkowo sprowadzony z Kozienic młodzieniec brany był pod uwagę jako zmiennik Wojciecha Pawłowskiego, trzeba było jednak w tych założeniach zrobić szybko korektę. Atakujący prezentuje się bardzo dobrze i może wyrosnąć na lidera świdnickiej ekipy. Jest mocny w polu zagrywki i ma piekielne uderzenie ze skrzydła. I co najważniejsze, atakuje na wysokiej skuteczności. W tej sytuacji Pawłowski może zostać przestawiony na przyjęcie, co jeszcze bardziej wzmocniłoby rywalizację na tej pozycji.Do wcześniej grających skrzydłowych Jakuba Guza, Marcina Jarosza i Zbigniewa Żurka dołączył nastolatek Marcin Kurek. Spory ból głowy będzie miał Lemiszek z zestawieniem środka. Baranowski już wyrobił sobie markę, a Marcin Malicki dobrze wprowadził się do zespołu. Były plusligowiec ma mocną zagrywkę i dobrze czyta grę na siatce. Dokonane transfery, choć nie imponują nazwiskami tak jak w przypadku Będzina (Piotr Gabrych, Rafał Legień), mogą okazać się sporymi wzmocnieniami zespołu. Młoda drużyna Lemieszka spragniona jest sukcesu, którym w przypadku Avii będzie zakwalifikowanie się do barażów o PlusLigę.

* Kamil Balcerek (Kurier Lubelski)

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved