Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 1. kolejki Ere Divisie Dames

Strefowe podsumowanie 1. kolejki Ere Divisie Dames

Jedenaście drużyn przystąpiło w miniony weekend do walki o mistrzostwo Belgii kobiet. Pierwszym liderem, jak przystało na złote medalistki, zostały obrończynie mistrzowskiego tytułu - drużyna Asterix Kieldrecht.

W powiększonym gronie w stosunku do poprzedniego sezonu rozgrywki rozpoczęła belgijska liga kobiet. Do walki o mistrzostwo wystartowało bowiem jedenaście zespołów, czyli o jeden więcej niż w ubiegłym sezonie. Miejsce zdegradowanego VC Hechtel i Giks-Mode Waregem zajęły Hermes Volley Oostende, VC Oudegem i Vlaams Beloftenteam.

Pierwszym liderem w obecnych rozgrywkach zostały obrończynie tytułu – Asterix Kieldrecht, które rozgromiły u siebie beniaminka Vlaams Beloftenteam 3:0, pozwalając przyjezdnym na zdobycie tylko 41 małych punktów.

Dość niespodziewanie od falstartu rozpoczęły sezon brązowe medalistki poprzednich rozgrywek – Datovoc Tongeren, które uległy na własnym parkiecie szóstej drużynie ubiegłych mistrzostw – Dauphines Charleroi. Gospodynie nie zdołały wygrać nawet seta i o pierwsze punkty będą walczyć za tydzień na wyjeździe. Ich rywalem będzie drużyna 7senses Zandhoven, która zaczęła rozgrywki od pewnych trzech punktów, wygrywając wyraźnie 3:0 z VC Mosan Yvoir.

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniosły siatkarki Richa Michelbeke, które uporały się z beniaminkiem – VC Oudegem. Rywalki stawiły opór jedynie w trzecim secie. W pozostałych partiach dominowały zawodniczki czwartej drużyny ubiegłego sezonu i pewnie zainkasowały komplet punktów.

Jedynym beniaminkiem, który udanie zainaugurował sezon była drużyna Hermes Volley Oostende, która po ciekawym meczu i zaciętej końcówce czwartego seta pokonała Gea Happel Amigos Zoersel 3:1.

W pierwszej kolejce pauzowały wicemistrzynie kraju VDK Gent Dames.