Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Racing Club de Cannes z pucharem Trophee Femina 2008

Racing Club de Cannes z pucharem Trophee Femina 2008

Siatkarki Racing Club de Cannes zostały zwyciężczyniami Międzynarodowego Turnieju w Siatkówce Kobiet Trophee Femina. W finale Francuzki po tie-breaku pokonały mistrza Chin, Liao-Ning. Trzecie miejsce zajęło VK Prostejov.

Po zakończeniu fazy grupowej, w której udział wzięło sześć zespołów z Francji, Hiszpanii, Rosji, Czech i Chin, dwie najlepsze ekipy z każdej grupy przeniosły się do Marsylii, gdzie rozegrano półfinały. W pierwszym spotkaniu zespół Milady Spalovej, VK Prostejov uległ w trzech setach mistrzynią Chin, Liao-Ning. – Nasz zespół ma ogromny potencjał, doskonale było to widać w półfinale Trophee Femina. Z Chinkami graliśmy jak równy z równym, przegrywając w końcówkach. Jestem przekonany, że w Lidze Mistrzyń odegramy znaczącą rolę – powiedział członek zarządu VK Prostejov, Petr Chitil.

W drugim, francuskim półfinale, RC de Cannes okazało się lepsze od gospodyń zawodów, Istres Ouest. W meczu o trzecie miejsce Czeszki pokonały siatkarki z Istres, a w finale mistrzynie Francji potrzebowały aż pięciu setów by pokazać swoją wyższość nad Liao-Ning.Wyniki gier finałowych:

o 3 miejsce
Istres Ouest - VK Prostejov 1:3
(11:25, 25:22, 18:25, 17:25)

finał
RC de Cannes - Liao-Ning 3:2

źródło: idnes.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved