Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Milena Rosner: Losowanie było dla nas korzystne

Milena Rosner: Losowanie było dla nas korzystne

- Trudno też stwierdzić, czy pogłoski o jego kandydaturze to tylko plotki, czy rzeczywiście zostanie szkoleniowcem żeńskiej kadry - mówi Milena Rosner o kandydaturze Alojzego Świderka na trenera kadry w serwisie Reprezentacja.net. Zawodniczka cieszy się również z dobrego losowania przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Polki poznały grupowe rywalki w przyszłorocznych ME. Czy podoba się Pani zestaw zespołów, który wylosowaliśmy?

Milena Rosner: Grupa nie jest najtrudniejsza. Faworytkami do wyjścia jesteśmy na pewno my i Holenderki. Zespoły z Hiszpanii i Chorwacji nie są drużynami ze światowej czołówki, ale również potrafią „napsuć krwi” swoim przeciwnikom. Jestem pewna, że zagrają bez większych kompleksów, bo nie mają nic do stracenia i mogą podejść do tego turnieju bardziej na luzie. My czy Holandia będziemy musiały się sprężyć dużo bardziej niż te dwa pozostałe zespoły. Generalnie jednak wydaje mi się, że losowanie było dla nas korzystne, ale co będzie, okaże się na boisku.Czy to, że zagracie przed własną publicznością sprawi, że będziecie czuć na sobie większą presję?

Na pewno. Na jedne zawodniczki wpływa to pozytywnie, nakręcają się. Inne może to troszeczkę sparaliżować. Wydaje mi się, że na nas, przynajmniej na większość, wpłynie to pozytywnie. Będziemy chciały się pokazać i „odbić sobie” te nieudane dla nas igrzyska. To, że rozegramy u siebie turniej ME, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, chcemy się pokazać z jak najlepszej strony przed własną publicznością, żeby nasi kibice wreszcie mogli cieszyć się z dobrych rezultatów, a nie oglądać nasze porażki.

Mówi się, że przyszłoroczne ME będą dobrym momentem, żeby zacząć budować nowy, młody zespół, który miałby powalczyć w kolejnych igrzyskach…

Zdecydowanie jest to odpowiedni moment. Nie tylko po to, żeby zebrać optymalny skład, ale przy okazji również sprawdzić młode dziewczyny, które dopiero wchodzą do kadry albo weszły rok czy dwa lata temu. Plusem jest również to, że zagramy u siebie. Będziemy mogli sprawdzić, jak wytrzymują sytuacje stresowe, bo to, że zaprezentujemy się przed własną publicznością na pewno będzie troszeczkę większym stresem. Każda z nas będzie chciała wypaść jak najlepiej.

*Więcej w serwisie reprezentacja.net

Rozmawiała Natalia Starosta – reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved