Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Centrostal zwycięzcą turnieju PRO KON STAL CUP

Centrostal zwycięzcą turnieju PRO KON STAL CUP

I Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej Kobiet PRO KON STAL CUP dobiegł końca. Jego zwyciężczyniami zostały siatkarki bydgoskiego Centrostalu, które pokonały 3:0 gospodynie imprezy Pro Kon Stal Piast Szczecin.

Najbardziej wyrównany był drugi set tego spotkania, w którym o zwycięstwie Centrostalu zadecydowała końcówka. W pozostałych dwóch setach bydgoszczanki dość szybko osiągały przewagę i następnie do końca kontrolowały sytuację. – Suchy wynik meczu nie odzwierciedla jednak tego, co się działo na parkiecie – stwierdziła zaraz po ostatnim gwizdku sędziego Irina Archangielskaja . Podczas tego meczu na trybunach pojawiła się mistrzyni Europy z 2003, a obecnie kapitan najbliższego rywala Piasta czyli Budowlanych Łódź Małgorzata Niemczyk . – Czy przyjechałam podglądać szczecinianki? Nie, jestem tutaj trochę przypadkowo, bo zawitałam na turniej tenisowy – tłumaczyła nieco tajemniczo.

Na pewno zagrałyśmy lepiej niż tydzień temu w Gdańsku. Bardzo żałuję kibiców, że tak nielicznie przyszli, ale dziękuję tym, co byli. Czeka nas dużo pracy, trzeba się zgrać, bo wyszło, że nad tym musimy jeszcze popracować – mówiła podsumowując turniej kapitan Piasta Paulina Chojnacka . – Celowo zaprosiliśmy te zespoły, bo chcieliśmy by poziom turnieju był wyrównany. Tylko się cieszyć i wyciągać wnioski. Nasza forma rośnie. Chciałem dać pograć wszystkim dziewczynom. Wszystkie grały mniej więcej taką samą ilość czasu. Mogę być spokojny o każdą pozycję. Wszystkie zawodniczki zagrały na miarę swoich możliwości – dodał trener Marek Mierzwiński .

Piast wprawdzie to nie zespół z ekstraklasy, ale gra tam kilka zawodniczek, które jeszcze w ubiegłym roku występowały w elicie, jak chociażby Irina Archangielska, Marta Siwka czy Justyna Sachmacińska. Pokonaliśmy ich pewnie do zera i to po dobrym spotkaniu – mówił dla gazeta.pl trener Centrostalu Piotr Makowski . – Całą imprezę oceniam bardzo dobrze. Wszystkie zawodniczki miały szansę zaprezentować swoje umiejętności – dodał.

PRO KON STAL Piast Szczecin – Centrostal Bydgoszcz 0:3

(18:25, 21:25, 19:25)

PRO KON STAL Piast : Archangielskaja, Rzenno, Szydełko, Sikora, Sachmacińska, Konkolewska, Siwka (libero) oraz Chojnacka, Szymańska i Rolińska

Centrostal : Smak, Nacz, Kuczyńska, Kuligowska, Zielińska, Kowalkowska, Wysocka (libero) oraz Mróz, Kasprzyk i Hardzejewa

Po spotkaniu obie drużyny odebrały pamiątkowe nagrody i okazałe puchary m.in. z rąk prezesa ZZPS J. Kamińskiego. Wyróżniono też najlepsze zawodniczki turnieju w obu ekipach. W zespole Piasta była to Justyna Sachmacińska , a w Centrostalu Joanna Kuligowska .

Zanim jednak na parkiecie pojawiły się zawodniczki Centrostalu i Piasta rozegrano dwa mecze. W pierwszym, przeniesionym z wczoraj Minchanka Mińsk gładko pokonała Engelholm 3:0. Następnie na boisko wybiegły siatkarki Gedanii Żukowo i ponownie Minchanki Mińsk by zmierzyć się w meczu o trzecie miejsce. Pierwsze dwa sety spotkania był niezwykle zacięte. Raz jedna raz druga ekipa uzyskiwała przewagę, w obu dramatycznych końcówkach lepsza okazała się Gedania. Wyraźnie podbudowało to zawodniczki z Żukowa i trzeci set toczył się pod ich kontrolą. W ataku brylowała kapitan Elżbieta Skowrońska , która w tym secie doznała drobnej kontuzji.

Gedania Żukowo – Minchanka Mińsk 3:0

(29:27, 25:23, 25:19)

Po tym meczu pamiątkowe nagrody i puchary odebrały zawodniczki Engelholm, Minchanki oraz Gedanii. Wyróżniono też najlepsze zawodniczki w każdej ekipie:

3. Gedania Żukowo
4. Minchanka Mińsk
5. Engelholm

Organizatorzy zapowiedzieli, że za rok odbędzie się II turniej PRO KON STAL CUP. Należy mieć tylko nadzieję, że tym razem publiczność dopisze, ponieważ w tym roku było jej zdecydowanie za mało.