Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS UWM Olsztyn najlepszy w Iławie

AZS UWM Olsztyn najlepszy w Iławie

Siatkarze AZS UWM Olsztyn wygrali Memoriał Profesora Wiktora Wawrzyczka w Iławie. Kolejne miejsca zajęły AZS Politechnika Warszawska, Delecta Bydgoszcz i Jadar Radom. Najlepszym zawodnikiem został Fin Olli Kunnari.

W ostatnim dniu Memoriału Profesora Wawrzyczka rozgrywanego w Iławie najlepszymi okazali się zawodnicy AZS UWM Olsztyn. Podopieczni trenera Mariusza Sordyla zrehabilitowali się kibicom za wczorajszą przegraną z Jadrem Radom i pokonali Delectę Bydgoszcz 3:2. Natomiast Politechnika Warszawska pokonała Jadar Radom 3:2.

O tym kto zostanie zwycięzcą Memoriału Profesora Wawrzyczka rozgrywanego w Iławie miał zadecydować mecz pomiędzy AZS UWM Olsztyn a Delectą Bydgoszcz. Podopieczni Rastislava Chudika byli bardzo blisko wygranej, prowadzili bowiem w całym spotkaniu już 2:0, a w trzecim secie mieli kilkupunktową przewagę, jednak okazała się ona niewystarczająca. Dużo do gry olsztynian wniósł Artur Jacyszyn, który zmienił Pawła Siezieniewskiego. Młody przyjmujący skutecznie wykorzystywał większość piłek, co w wydatny sposób pomogło doprowadzić do wyrównania stanu gry. Uskrzydlony AZS wygrał seta do 20, a później kolejne dwa również wyraźnie i ostatecznie to akademicy zostali zwycięzcami Memoriału. – Zwycięstwo w zawodach bardzo cieszy, ale my zawsze do każdego pojedynku podchodzimy tak, żeby wygrać – stwierdził Mariusz Sordyl. – Występ w Memoriale był kolejnym etapem treningów i sprawdzenia umiejętności zawodników. Wszystkie cele zostały tutaj zrealizowane.

Analizując nasze poprzednie pojedynki widać progresję formy. Popełniamy już znacznie mniej błędów. Oczywiście jeszcze sporo jest do poprawy, ale uważam, że z czasem uda się zminimalizować potknięcia – powiedział po turnieju szkoleniowiec Jadaru, Mirosław Zawieracz.