Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > VI Memoriał Stanisława Padlewskiego i turniej seniorek

VI Memoriał Stanisława Padlewskiego i turniej seniorek

W ten weekend na obiektach mysłowickiego MOSIR-u rozgrywane są dwie imprezy jednocześnie. Oprócz corocznego Memoriału Stanisława Padlewskiego, odbywa się również seniorski turniej siatkarek.

W piątek w meczu otwierającym turniej zmierzyły się drużyny MCKiS Jaworzno i REMAGUM MOSiR Mysłowice.

Zespół trenera Sebastiana Michalaka – Remagum MOSiR Mysłowice w sezonie 2008/2009 występować będzie na zapleczu PlusLigi. Mysłowiczanki zajmą w I lidze miejsce zlikwidowanej żeńskiej drużyny Skry Bełchatów.

Przeciwniczkami Remagum MOSIR Mysłowice we wczorajszym spotkaniu był zespół MCKiS Jaworzno, obecnie występujący w II lidze.

Set pierwszy był od samego początku bardzo wyrównany. Przełamanie nastąpiło po drugiej przerwie technicznej, po której zawodniczki MOSIR wypracowały sobie przewagę czterech punktów. Głównie dzięki skutecznej grze w ataku i dobrej pracy bloku wygrały pierwszego seta 25:21

Drugiego seta mysłowiczanki rozpoczęły pewnie, będąc na fali po wygraniu pierwszej partii. Już na początku tej odsłony podopieczne trenera Michalaka odskoczyły rywalkom na bezpieczną przewagę punktową, którą kontrolowały praktycznie przez cały set. Efektowna gra całego zespołu w każdym elemencie gry pozwoliła mysłowiczankom na wygranie seta do 19.

Trzecia odsłona spotkania należała do drużyny z Jaworzna, która mając w pamięci wyniki z dwóch poprzednich setów zabrała się do odrabiania strat. Do połowy trzeciej partii MCKiS prowadzi kilkoma punktami, a potem, w skutek kilku błędów siatkarek z Jaworzna. MOSiR doprowadza do remisu. Jednak końcówka tego seta należała ponownie do zawodniczek MCKiS, które dzięki wygranej 25:19 pozostały dalej w grze.

Czwarta partia spotkania, i jak się później okazało ostatnia zdecydowanie należała do gospodyń turnieju. Od początku tego seta mysłowiczanki budowały przewagę punktową, która w pewnym momencie wynosiła 11 oczek, głównie dzięki serii fantastycznych zagrywek Marii Romel. Taka przewaga pozwoliła im na całkowitą kontrolę tego seta i wygranie go wysoko 25:11, i całe spotkanie 3:1

Było to pierwsze zwycięstwo Remagum MOSiR Mysłowice w turnieju seniorek.