Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafa: Wszyscy mamy równe szanse

Rafa: Wszyscy mamy równe szanse

W obecnym sezonie w zespole Jastrzębskiego Węgla jest aż pięciu przyjmujących. Czterech z nich to obcokrajowcy. Igor Yudin, Guillaume Samica, Ben Hardy, Rafa a także Sebastian Pęcherz. Każdy z nich walczy o możliwość gry.

Drużyna Jastrzębskiego Węgla trenuje razem już od półtora miesiąca. W składzie brakuje obecnie tylko jednego zawodnika, Igora Yudina, który wraz z reprezentacją Australii dzisiaj rozpoczyna walkę w Pucharze Azji. Trener Santilli ma do dyspozycji wszystkich pozostałych graczy. – Atmosfera w zespole jest naprawdę dobra – twierdzi przyjmujący Jastrzębia, Brazylijczyk Rafa.

Zawodnik, który przyszedł do zespołu w połowie poprzedniego sezonu, bardzo dobrze wprowadził się do drużyny. W tym sezonie jednak w walce o możliwość gry musi stawić czoła dwóm reprezentantom, Australii oraz Francji. – Nie traktuję tego w kategoriach rywalizacji – zapewnia zawodnik. – Wiadomo, że do gry w pierwszej szóstce nominowani są teoretycznie Ben i Guillaume. Poprzedni sezon jednak pokazał, że dyspozycja dnia również jest bardzo ważna. Każdy z nas wniesie do gry zespołu coś dobrego, jestem o tym przekonany.Rafa bardzo szybko złapał wspólny język z Guillaume Samica, którego nazywa żartobliwie „Francês”, co w języku portugalskim oznacza „Francuz”. – Ja jestem bez dziewczyny, Rafa jest tutaj bez dziewczyny, więc spędzamy dużo czasu razem – twierdzi z kolei reprezentant Francji. – Poza tym mieszkamy dwie minuty drogi od siebie, więc nie ma najmniejszych problemów z integracją. Francuz ma wyjątkowy talent do języków obcych. Z kolegami z Jastrzębia porozumiewa się w języku angielskim i włoskim. – Ze mną na przykład rozmawia po portugalsku – dodaje Rafa.

Kilka dni temu poważnej kontuzji nabawił się drugi Brazylijczyk w polskiej lidze, Bruno Zanuto. – Bardzo zasmuciła mnie ta informacja – przyznał Rafa. – Myślałem, że spotkamy się w Zdzieszowicach, gdzie zarówno mój zespół jak i Trefl rozgrywają towarzyski turniej. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i Bruno wróci na parkiet najszybciej jak to możliwe. To bardzo dobry zawodnik.

* Anna Więcek (Świat Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved