Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Podsumowanie II dnia turnieju im. prof. Wiktora Wawrzyczka

Podsumowanie II dnia turnieju im. prof. Wiktora Wawrzyczka

W iławskiej hali sportowo-widowiskowej rozegrane zostały mecze 2. kolejki Memoriału Profesora Wiktora Wawrzyczka w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Dwukrotnie o losach spotkań decydowały piąte sety.

Przed jutrzejszym, ostatnim dniem, wszystkie drużyny mają na koncie po jednej wygranej i jednej porażce!

Do największej niespodzianki doszło przede wszystkim w drugim dzisiejszym spotkaniu. AZS UW-M Olsztyn prowadził z Jadarem Radom w setach już 2:0 ale ostatecznie uległ rywalom 2:3. Trzeba jednak dodać, że trener Mariusz Sordyl dał w tym spotkaniu odpocząć kilku zawodnikom z podstawowego składu. Na boisku ani razu nie pojawił się Grzegorz Szymański, po pierwszym secie w role rezerwowych wcielili się m.in. Tomasz Kowalczyk i Fin Olli Kunnari.

Wyniki II dnia (sobota 20 września):

AZS Politechnika Warszawska – BKSCh Delecta Bydgoszcz 3:2

(25:22, 25:23, 17:25, 18:25, 17:15)

Skład:

Politechnika: Gałązka, Tepling, Buszek, Kapelus, Skórski, Polozhevets, Milczarek (libero) oraz Radomski, Kłos, Neroj, Wojtaszek.

Delecta: Kaczmarek, Kokociński, Kozłowski, Konarski, Sopko, Augustyn, Dębiec (libero) oraz Lipiński, Krzywiecki, Cerven, Pieczonka, Tylicki, Janczak.

AZS UWM Olsztyn – Jadar Radom 2:3

(25:19, 28:26, 26:28, 14:25, 8:15)

Skład:

AZS UW-M: Kowalczyk, Grzyb, Oczko, Józefacki, Kunnari, Siezieniewski, Andrzejewski (libero) oraz Jacyszyn, Szymański, Szablewski, Stańczuk, Wawrzyniak

Jadar: Maciończyk, Kosok, Pawliński, Żaliński, Małecki, Terlecki, Stańczak (libero) oraz Górski, Bucki, Owczarski

Godz. 10.00: J.W. CONSTRUCTION OSRAM AZS Politechnika W-wa – JADAR Radom

Ok. 30 min. po zakończeniu pierwszego meczu: AZS UWM Olsztyn – BKSCh DELECTA Bydgoszcz

źródło: inf. prasowa