Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Muszynianka przed meczem o Superpuchar

Muszynianka przed meczem o Superpuchar

fot. archiwum

Dla Muszynianki i Farmutilu mecz o Superpuchar to ważna i prestiżowa potyczka. Jerzy Matlak chce wziąć rewanż za przegranie złotego medalu w mistrzostwach kraju.

W czwartek siatkarki Muszynianki Fakro Muszyna pokonały w sparingowym meczu Stal Mielec 3:2. Był to ostatni sprawdzian formy przed jutrzejszym meczem z Farmutilem Piła o Superpuchar. Dla obu zespołów jest to niezwykle ważna i prestiżowa potyczka. Jerzy Matlak , trener pilanek chce wziąć rewanż za przegranie złotego medalu w mistrzostwach kraju. Dodatkowo Matlak to jeden z najpoważniejszych kandydatów do objęcia funkcji szkoleniowca naszej kobiecej kadry.

 

Zanim jednak dojdzie do meczu Muszyny z Piłą oba zespoły zmierzą się w Szamotułach z BKS Aluprof Bielsko-Biała i Kaliszem w ramach siatkarskiego turnieju. Organizatorzy tradycyjnie zaprosili do niego cztery najlepsze zespoły ostatniego sezonu. 

Drużyna z Muszyny na zawody wyjechała przed kilkoma dniami. Zamieszkała w okolicach Poznania. – W Szamotułach chcemy zaobserwować co się dzieje u naszych rywali. W jakiej są formie, jakie składy preferują poszczególni trenerzy – mówi trener Bogdan Serwiński . – Zdobycie Superpucharu jest dla nas ważne, ale nie jest to najważniejszy cel. Gdyby ten turniej był rozegrany na tydzień przed inauguracją rozgrywek miałby inną wymowę niż rozegrany teraz, na miesiąc przed startem.

 

W składzie Muszynianki Fakro na turniej w Szamotułach znajdują się Milena Rosner i Mariola Zenik . Obie siatkarki jeszcze oszczędza trener Serwiński. Reprezentacyjna libero – Zenik w ubiegłym sezonie ostro pracowała dzieląc grę w klubie i reprezentacji. Przed startem nowej edycji ligi otrzymała kilka tygodni wolnego i dopiero wchodzi w treningowy rytm. Z kolei Milena Rosner niedawno powróciła z Włoch, gdzie załatwiała osobiste sprawy. W ostatnich dniach uskarżała się na problemy zdrowotne.

 

Obie nie wystąpiły w poniedziałkowym meczu towarzyskim z rosyjskim Samorodkiem Chabarowsk z Rosji (2:3), który odbył się w Nowym Sączu. – Czy Milena i Mariola zagrają w Szamotułach jeszcze nie wiem – dodaje Serwiński.- Decyzję podejmę tuż przed meczami. – Nie są jeszcze przygotowane do większego wysiłku i może się to odbić kontuzjami.

 

W muszyńskim klubie trwa dyskusja na temat wyjazdu drużyny na zgrupowanie i mecze do Włoch. Trener Serwiński i w tym temacie jest oszczędny w słowach. – Decyzja zostanie podjęta po turnieju w Szamotułach – mówi. Prawdopodobnie zespół wyjedzie do Bergamo. Potyczki z włoskimi zespołami na pewno byłyby niezwykle pożyteczne, przed rozgrywkami krajowymi jak i w Lidze Mistrzyń.

źródło: Gazeta Krakowska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved