Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michał Winiarski: Czuję się lepiej, operacji nie będzie

Michał Winiarski: Czuję się lepiej, operacji nie będzie

Michał Winiarski, przyjmujący reprezentacji Polski i mistrza Włoch, drużyny Itas Diatec Trentino, nie od dziś zmaga się z problemami z kręgosłupem. Więcej na ten temat mówi w wywiadzie udzielonym serwisowi Reprezentacja.net.

Panie Michale, proszę choć trochę uspokoić siatkarski świat, bo wiele osób martwi się o stan pańskiego zdrowia.

Michał Winiarski:Cierpię na dyskopatię, czyli szeroko rozumiane schorzenie krążka międzykręgowego. Mam zwężenie kręgów, które spowodowało, że dysk wychodzi na zewnątrz, uciska na nerwy, a wtedy czuję ogromny ból w dolnych częściach, w okolicy pośladków. Kto tego nie doznał, nigdy nie zrozumie jaki to jest ból.Mówiło się już nawet o Pana operacji.

Większość dolegliwości spowodowanych dyskopatią kwalifikuje się do leczenia nieoperacyjnego. U mnie też operacji nie będzie. Na kręgosłup zapobiegawczo takich zabiegów się nie robi. Aktualnie jestem po 20 dniach rehabilitacji i czuję się dużo lepiej. Miałem kilka konsultacji we Włoszech. We wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek. Jeśli dysk, który się u mnie wysuwa, po rehabilitacji odpowiednio stwardnieje, skostnieje, to wtedy powinno być dobrze. Z dyskiem mają kłopoty nawet ci, którzy ze sportem nie mają nic wspólnego, może wyskoczyć przy raptownym ruchu, podnoszeniu czegoś ciężkiego, tak to już jest.

Kiedy można się spodziewać Pana na parkiecie?

Trener chciałby już, ale o tym zdecydują lekarze, terapeuci, nic na siłę i nic za szybko. Poza tym ja od igrzysk nic do tej pory nie robiłem, potrzeba czasu, aby dojść do dobrej dyspozycji. Sezon w Serie A zaczynamy w następny weekend. W meczu o Superpuchar z Maceratą raczej nie zagram, ale do Florencji jadę, nigdy nic nie wiadomo.

Więcej w serwisie Reprezentacja.net

Rozmawiała: Małgorzata Gotowiec

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved