Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > II dzień Turnieju Domex AZS AJD Częstochowianki

II dzień Turnieju Domex AZS AJD Częstochowianki

W pierwszym sobotnim spotkaniu Turnieju Otwarcia Sezonu organizowanym przez drużynę Domex AZS Częstochowianka, gospodynie zmierzyły się z zespołem Zawiszy Sulechów. Z potyczki zwycięsko wyszły częstochowianki.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia sulechowianek 7:2, wtedy to o pierwszą przerwę dla swojej drużyny poprosił szkoleniowiec gospodyń Paweł Kapica. Uwagi trenera przyniosły pożądany efekt.Częstochowianki rozpoczęły pogoń, by po silnych zagrywkach Magdaleny Radoń objąć prowadzenie 13:11 i spokojnie kontrolować dalszą część seta. W końcówce zespół Domexu powiększył przewagę zwyciężając inauguracyjną partię do 19.

Początek drugiej odsłony tego meczu miał identyczny przebieg jak poprzedni set. Drużyna Zawiszy szybko objęła prowadzenie 7:2. Niestety dla miejscowych tym razem przerwa na żądanie trenera Pawła Kapicy nie przyniosła efektu. Zawiszanki w pewnym momencie, po asie serwisowym Kamili Witkowskiej prowadziły już 19:10. W końcówce seta częstochowianki zdołały odrobić kilka punktów jednak ostatecznie przegrały 25:20.

Trzeci set spotkania to walka punkt za punkt, ostatecznie zakończona

zwycięstwem gospodyń 25:22.

Początek czwartej partii spotkania to bardzo wyrównana walka obydwu drużyn. Przy stanie 4:4 w polu zagrywki pojawiła się Marzena Pietroczuk z Częstochowianki, która posłała kilka mocnych serwów i na tablicy wyników zrobiło się 10:4 dla gospodyń. Nie pomogła przerwa na żądanie trenera sulechowianek Mieczysława Puchalskiego, bo po chwili Domex powiększył przewagę do dziewięciu punktów prowadząc 15:6. Wtedy w częstochowskiej ekipie coś się zacięło, zespół z Sulechowa po mocnych zagrywkach Agaty Więcek zbliżył się na dwa punkty. To było jednak wszystko na co było stać w tym meczu drużynę Zawiszy. Domex wygrał czwartą partię do 23, a całe spotkanie 3:1.

Ciekawostką wartą odnotowania był fakt, że spotkanie to oglądał wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Andrzej Gołaszewski. W porannej części Turnieju zmierzą się ze sobą jeszcze SPS Politechnika Częstochowska z zespołem AZS Politechnika Radomska. Po południu zagrają natomiast SPS Politechnika Częstochowska z Zawiszą Sulechów. Na zakończenie turnieju Domex AZS AJD Częstochowianka podejmie drużynę AZS Politechnika Radomska.

Domex AZS AJD Częstochowianka-Zawisza Sulechów 3:1

(25:19, 20:25, 25:22, 25:23)