Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Dynamo-Jantar Kaliningrad zwycięzcą w Twardogórze

Dynamo-Jantar Kaliningrad zwycięzcą w Twardogórze

Dynamo-Jantar zwyciężył w I Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra. Rosjanki pokonały w finale Impel Gwardię Wrocław 3-1. Trzecie miejsce przypadło reprezentacji Izraela. Honorowy patronat nad zawodami objął Andrzej Niemczyk.

Zanim doszło do finałowego meczu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra, w hali GOSiR-u rozegrano spotkanie o 3. miejsce, w którym rywalizowały siatkarki Post Wiedeń i reprezentantki Izraela.

Od wysokiego zwycięstwa w pierwszym secie rozpoczęły podopieczne Arie Selingera wygrywając partię otwarcia 25:15. W ataku Izraela „szalała” Anna Wiliki, która w całym turnieju grała na wysokim i równym poziomie. W drugiej odsłonie Austriaczki prowadziły prawie przez całą partię, ale tylko po to, aby set oddać w końcówce zawodniczkom z Bliskiego Wschodu. W kolejnej odsłonie przebudziła się w końcu atakująca Post Wiedeń Martina Koneczna i m.in. dzięki jej akcjom, Vladimir Sirvon – szkoleniowiec SVS Post już nie był taki smutny, bowiem goście z Austrii wygrali set trzeci 25:18. W fazie grupowej to zespół z Wiednia wygrał 3:1, natomiast w meczu o trzecie miejsce było odwrotnie, to reprezentacja Izraela grała skuteczniej i pewniej na siatce w czwartym secie w efekcie wywalczając sobie miejsce na podium twardogórskiego turnieju.

Reprezentacja Izraela – SVS Post Wiedeń 3:1

(25:15, 25:21, 18:25, 25:19)

O pierwsze miejsce i puchar Burmistrza Twardogóry zmierzyły się w meczu finałowym Impel Gwardia Wrocław i Dynamo-Jantar Kaliningrad, zespoły, które zajęły dwa pierwsze miejsca po fazie zasadniczej turnieju.

Obdarzone znakomitymi warunkami fizycznymi siatkarki zza wschodniej granicy od początku meczu narzuciły własny rytm. Beniaminek PlusLigi Kobiet Impel Gwardia robił co mógł w secie otwarcia, ale siła ataku Nelli Aliszewej (ponad 200cm wzrostu-red) oraz skoczność Olgi Sażyny i Jeleny Murtazajewy przeważyły w tym secie na korzyść gości, którzy wygrali 25:20. Znakomitą partię podopieczne Rafała Błaszczyka rozegrały w drugiej odsłonie, nie do zatrzymania w ataku była Katarzyna Mroczkowska i Bogumiła Barańska a w bloku znakomicie spisywała się Zuzanna Efimienko, wrocławianki prowadziły przez cały set: np. 8:4, 16:10, w obronie cudów dokonywała Agnieszka Jagiełło a cała partia padła łupem Impel Gwardii 25:22. W trzecim i czwartym secie do głosu znów doszedł zespół z Rosji, choć swojego dnia nie miała podstawowa atakująca, Nelli Aliszewa (znakomicie zastąpiła ją Natalia Nazarowa– red). 7. zespół rosyjskiej Superligi pokazał, że ma również znakomitą ławkę rezerwowych, na które może liczyć Siergiej Aleksiejew – trener Dynama, bowiem Olga Chrżanowskaja czy Maria Bazanowa wchodząc za podstawowe zawodniczki utrzymały wysoki poziom gry zespołu Dynama. Skuteczny wysoki blok Rosjanek wygrał piłkę meczową i to goście z Kaliningradu zwyciężyli w I Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta I Gminy Twardogóra. Znakomicie dopingowali zespół z Wrocławia kibice z Twardogóry, ale świetnie grającemu rosyjskiemu zespołowi nie przeszkodził nawet żywiołowy aplauz publiczności.

Impel Gwardia Wrocław – Dynamo – Jantar Kaliningrad 1:3

(20:25, 25:22, 21:25, 18:25)

Arie Selinger (trener reprezentacji Izraela – 3. miejsce w turnieju): – Przyjechaliśmy do Polski dzięki Andrzejowi Niemczykowi. W Twardogórze jest wspaniała hala sportowa, która bardzo dobrze nadaje się do naszej dyscypliny sportu. Mój zespół na turnieju prezentował zbyt duże wahania formy, aby myśleć o zajęciu wyższej pozycji.

Siergiej Aleksiejew (trener Dynamo – Jantar): – To był nasz pierwszy turniej przedsezonowy, nasza liga rusza dopiero za miesiąc. W Twardogórze były silne zespoły, które zmusiły nas do sporego wysiłku. Cieszę się, że wygraliśmy i mogliśmy sprawdzić się w prawdziwej walce z drużynami o niewygodnym stylu gry.

Rafał Błaszczyk (trener Impel Gwardii Wrocław): – Forma naszego zespołu jest jeszcze bardzo zmienna, choć już w wielu fragmentach gra naszej drużyny już się może podobać. Mamy pewne luki i tego tak łatwo nie nadrobimy, gdyż brakuje nam jednej zawodniczki, a może nawet i dwóch. Musimy sobie radzić tak jak jest, choć cały czas mam nadzieję, że nasz skład nie jest jeszcze zamknięty. Obiekt w Twardogórze jest znakomity, przede wszystkim sala jest przyjazna dla siatkówki, począwszy od podłogi, która spełnia wszystkie elementy potrzebne do gry. Spędziliśmy tu trzy dni w kapitalnych warunkach do gry.

Małgorzata Kupisz (kapitan Impel Gwardii): – Daleko nam jeszcze do optymalnej formy, na pewno możemy zagrać jeszcze lepiej. Cieszymy się, że mogłyśmy zagrać w finale imprezy, to taki mały krok naprzód w porównaniu z turniejem w Miliczu (3. miejsce Impel Gwardii – red). Mam nadzieję, że zdążymy zbudować optymalną formę na PlusLigę Kobiet.