Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wołkow: Amerykanie indywidualnie już nie błyszczą

Wołkow: Amerykanie indywidualnie już nie błyszczą

Środkowy bloku moskiewskiego Dynama i reprezentacji Rosji, Aleksander Wołkow tuż przed pierwszym w historii finałowym spotkaniem o Superpuchar Rosji nie wypowiada się dobrze o amerykańskich siatkarzach, na co dzień grających w tamtejszej lidze.

Według Aleksandra Wołkowa Amerykanie nie spisują się tak dobrze w swoich klubach jak ze swoją reprezentacją podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. – Prawdę mówiąc nie wiem jak Amerykanie złapali tak dobrą formę podczas igrzysk. My moglibyśmy to wszystko wygrać, gdyby nie ten nieszczęsny mecz z Polską. W naszej lidze siatkarze z Ameryki nie spisują się już dobrze. Oni są dobrzy w reprezentacji, jednak indywidualnie już nie błyszczą tak bardzo – mówi rosyjski środkowy.

Jeśli chodzi o występ Rosjanek na igrzyskach to podobno zawiodła komunikacja w zespole. Słyszałem, że były jakieś problemy z trenerem, ale ja nie chcę nikogo osądzać, ja jestem od grania – powiedział zapytany o olimpijski występ swoich rodaczek Wołkow.Rosjanin podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie był trzeci wśród najskuteczniejszych blokujących turnieju.

źródło: inf. własna, sportbox.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved