Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Oficjalne przedstawienie zawodników Jokera

Oficjalne przedstawienie zawodników Jokera

fot. archiwum

W piątek na konferencji prasowej prezes pilskiego klubu Jerzy Jasiński oficjalnie przedstawił trenera i zawodników Jokera. Mówił także o aktualnej sytuacji klubu i nadziejach na awans do I ligi.

Celem, który musimy osiągnąć w tym roku, jest awans do I ligi. Nie udało nam się to w ubiegłym sezonie, który ośmielam się nazwać najgorszym w historii klubu, więc musi nam się udać teraz – mówił prezes Jerzy Jasiński .

 

Jak to zrobić? Klub skrupulatnie kompletował zupełnie nowy zespół. Jest wiele powrotów, w tym Łukasza Jurkojcia, Witolda Chwastyniaka, Radka Zbierskiego czy Pawła Kaczorowskiego . Bardzo cieszy pozyskanie takich zawodników, jak Paweł Pietkiewicz, Łukasz Polański i Sebastian Warda . Doceniono także młodych graczy pilskiego Jokera. Dużą lojalnością wykazali się ci, którzy pozostali w Pile, by teraz osiągnąć to, co nie udało się rok temu pod wodzą Krzysztofa Wójcika. 

Nowy trener Jacek Kurzawiński , który już z Jokerem osiągnął spektakularne zwycięstwo nad Jadarem Radom, z dumą chwalił i prezentował swoich podopiecznych. Każdy z zawodników ma indywidualne umiejętności – teraz rolą trenera jest to połączyć w drużynę, w monolit; stworzenie zespołu, który będzie wygrywał z każdym. Z tego, co słyszałem, najgroźniejszymi rywalami w naszej grupie będą zespoły z Poznania i Szczecina – mówił trener.

 

O szansach na awans i swojej funkcji w zespole mówił kapitan Witold Chwastyniak : Jest to dla mnie zupełnie nowa rola. Wiele lat już gram w siatkówkę, ale nigdy nie byłem kapitanem. Skoro zawodnicy mnie wybrali, zostało mi tylko się zgodzić – mówił skromnie. A na temat gry i awansu powiedział: Podpisuję się pod tym, co mówili trener i prezes. Mamy świetny zespół i awans jest w naszym zasięgu . Niewątpliwie jesteśmy faworytami do awansu – dodał trener.

 

Prezes podkreślił, że sytuacja klubu nie jest najlepsza. Ciągną się za nami długi. To nie nasza wina; jak Państwo wiecie, sprzedaliśmy miejsce w lidze do Poznania i tamtejszy klub nie wywiązał się ze swoich obietnic. Wierzę, że to wszystko zostanie uregulowane. Budżet na ten rok mamy zabezpieczony. Mam nadzieję, że wszystko się ułoży .

 

Pierwszy mecz Jokera już 11 października na hali pilskiego MOSiR-u przy ul. Żeromskiego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved