Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Impel Gwardia i Dynamo Kaliningrad w finale w Twardogórze

Impel Gwardia i Dynamo Kaliningrad w finale w Twardogórze

Rosjanki i Polki zagrają w finale I Międzynarodowego Turnieju piłki siatkowej kobiet w Twardogórze. O miejsce trzecie zmierzą się prowadzona przez Arie Selingera reprezentacja Izraela i goście z Austrii.

W meczach dopołudniowych i popołudniowych w I Międzynarodowym Turnieju w Twardogórze zwyciężały tylko dwa zespoły: Impel Gwardia Wrocław oraz Dynamo Jantar Kaliningrad. Wrocławianki do południa pokonały SVS Post Wiedeń, a w drugim swoim spotkaniu tego dnia po trudnym meczu zwyciężyły reprezentację Izraela. Dynamo Jantar Kaliningrad w pierwszym piątkowym meczu było lepsze od drużyny Arie Selingera, a następnie nie dało żadnych szans siatkarkom ze stolicy Austrii.

Impel Gwardia Wrocław i Dynamo Jantar awansowały do finału imprezy (20.09.2008r., sobota, g. 13.00, hala GOSiR w Twardogórze). Natomiast goście z Bliskiego Wschodu oraz Austriaczki o g. 11.00 zmierzą się w meczu o 3. miejsce.W Twardogórze piątkowe mecze obejrzał komplet publiczności w nowej wspaniałej hali, która ma szansę stać się kolejnym ciekawym ośrodkiem, w którym będzie królowała piłka siatkowa.

Znakomita obsada turnieju w naszej nowej hali sportowo-widowiskowej spowodowała duże zainteresowanie mieszkańców Twardogóry, tu w tym miejscu bardzo dziękuję za pomoc Gwardii Wrocław. Szczególnie mógł się podobać ostatni dziś mecz kończący fazę grupową turnieju pomiędzy Impel Gwardią a Izraelem, który rozgrzał publiczność do czerwoności. Nasi kibice wspaniale dopingowali w tym spotkaniu, była znakomita zabawa na trybunach i to jest to, o co nam chodzi w idei propagowania sportu – powiedział Jan Dżugaj, Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra.

Wyniki drugiego dnia turnieju:

Impel Gwardia Wrocław – SVS Post Wiedeń 3:0

Dynamo–Jantar Kaliningrad – Reprezentacja Izraela 3:1

Dynamo–Jantar Kaliningrad – SVS Post Wiedeń 3:0

(25:21, 25:13, 26:24)

Impel Gwardia Wrocław – Reprezentacja Izraela 3:2

(24:26, 25:16, 24:26, 25:19, 15:8)

Tabela końcowa po rundzie zasadniczej:
1.	Dynamo Jantar      6 9 2
2.	Impel Gwardia      5 6 5
3.	SVS Post Wiedeń     4 4 7
4.	Reprezentacja Izraela  3 4 9

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved