Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ukrainka pod lupą szczecińskich trenerów

Ukrainka pod lupą szczecińskich trenerów

fot. archiwum

Na środowym treningu pierwszoligowego PRO KON STAL Piasta pojawiła się nowa zawodniczka. To Tatiana Wołodin, 23-letnia przyjmująca z Ukrainy, którą przez najbliższe dni będzie testowana przez szczecińskich szkoleniowców.

"Mam 183 cm wzrostu, jestem leworęczna i ostatnio grałam w Zaporożu. Tam też mieszkam – mówi o sobie zawodniczka. – W Polsce już byłam i to niedaleko Szczecina. Pięć lat temu, jako reprezentantka swojego kraju, wzięłam udział w turnieju juniorek Goleniów Cup " – dodaje Tania Wołodin .

 

W szczecińskim zespole Ukrainka ma grać na lewym skrzydle z przyjęciem. – Nie widziałem jej wcześniej, więc nie będę póki co jej oceniał. Tak się składa, że od piątku do niedzieli w Szczecinie będzie rozgrywany turniej, w którym Tatiana na pewno dostanie swoją szansę. Wówczas podejmę decyzję, czy zostanie z nami na stałe. Teraz na oceny jest stanowczo za wcześnie. Tym bardziej, że na pierwszy trening Tatiana wyszła niemal prosto z pociągu. A jechała ponad dobę. Trasę z Zaporoża do Szczecina pokonywała z kilkoma przesiadkami. Niech się więc porządnie wyśpi i pokaże na co ją stać – tłumaczy trener Marek Mierzwiński . 

Ukrainka została bardzo ciepło przyjęta przez koleżanki z zespołu. – Z tego co tutaj zobaczyłam jestem bardzo zadowolona. Już wcześniej wiedziałam, że polska liga jest mocniejsza od naszej. Pierwszy trening tylko to potwierdził. Widać, że dziewczyny są bardzo aktywne na boisku. Na parkiecie sporo się dzieje. Nie wszystko jeszcze rozumiem, ale na szczęście trener nieźle mówi po rosyjsku. Mogę też liczyć na pomoc Iriny Archangielskiej – dzieliła się pierwszymi wrażeniami z treningu siatkarka z Ukrainy.

źródło: piast.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved